معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام : عزت و اقتدار در جامعه، حاصل وحدت حوزه و دانشگاه است

۲۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۹ کد : ۱۴۶۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۷
حجت‌الاسلام سید محمد باقر هاشمی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام اظهار داشت: حضرت امام استقلال اقتصادی، سیاسی،فرهنگی و عزت و اقتدار بین المللی همه جانبه را منوط به وحدت، هم...
حجت‌الاسلام سید محمد باقر هاشمی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  ایلام اظهار داشت: حضرت امام استقلال اقتصادی، سیاسی،فرهنگی و عزت و اقتدار بین المللی همه جانبه را منوط به وحدت، همفکری، همراهی حوزه و دانشگاه دانستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی  در آستانه شهادت شهید دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: این همراهی بدین معنا بوده که باید دو قشر مهم علمی، فرهنگی و تاثیر گذار جامعه و کسانی که از نظر مدیریتی آینده‌ کشور در اختیار آنهاست، باهم، هم‌اندیشی و هم‌فکری داشته و نسخه‌ واحدی برای اقتدار کشور و مردم داشته ونقشه راه را به جامعه ارائه دهند.
حجت السلام هاشمی بیان داشت: وحدت حوزه و دانشگاه از یادگارهای ارزشمند امام راحل می‌باشد واز دغدغه‌های ایشان بوده با توجه به سخنرانی‌‌های و خطابی که به دانشگاهیان و حوزویان در آن روزها داشتند کاملا احساس می شد.
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام افزود: امام حتی قبل از انقلاب به عنوان یک امر مهم و قابل توجه به بحث وحدت حوزه و دانشگاه می‌اندیشیده اند واین در کتاب صحیفه‌ نور به راحتی قابل استنباط است.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب امام(ره) موضوع وحدت را رسماً اعلام کردند و به فراهم کردن زمینه‌ها و بستر‌های لازم جهت وحدت حوزه و دانشگاه تاکید می‌کردند و تا پایان عمر شریفشان این دغدغه را داشتند تا جایی که در وصیت نامه‌ی سیاسی عبادی خود این موضوع را مطرح کردند.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: دغدغه وحدت حوزه و دانشگاه در بیانات معظم رهبری نیز به خوبی مشهود بوده و ایشان در یکی از بیانتشان در مورد وحدت حوزه ودانشگاه می‌فرمایند: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از اساسی‌ترین و پیچیده‌ترین و عمیق ترین مسائل انقلاب است.
معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام ادامه داد: با توجه به بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری می بینیم که وحدت حوزه و دانشگاه که وحدت هدف است بایستی جامعه‌ ما را به قله‌های علم و دانش برساند وبتواند به عنوان یک جامعه‌ نمونه از نظر علمی و فرهنگی در سایه‌ تلاش‌های انجام گرفته به باور جهانیان تبدیل کند.
حجت السلام هاشمی در پایان گفت: اگر ما بخواهیم عزت و اقتدار و صلابت خود را حفظ کنیم لازمه‌ آن حرکت علمی و وحدت و همگامی حوزه و دانشگاهیان واز آن مهم تر نیز دشمن شناسی و بصیرت و آگاهی و توجه به عوامل وحدت است.