معاون فرهنگی وزیر علوم اعلام کرد:رویکرد وزارت علوم در فعالیت های فرهنگی جلب مشارکت همه دانشگاهیان است

۳۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۴۶۸۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۵۸
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست دبیران فرهنگی مناطق دهگانه دانشگاه های دولتی گفت : رویکرد ما، رویکرد مشارکتی و مشارکت طلبانه بوده و از استادان، دانشجویان و مدیران برای مشار...
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست دبیران فرهنگی مناطق دهگانه دانشگاه های دولتی گفت : رویکرد ما، رویکرد مشارکتی و مشارکت طلبانه بوده و از استادان، دانشجویان و مدیران برای مشارکت در برنامه های فرهنگی دعوت کرده و از برنامه ها و طرح های آنها استقبال می کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  در نشست مشترک دبیران شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی مناطق دهگانه دانشگاه های دولتی سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی در سرعین برگزار شد بر نهادینه شدن و استمرار برنامه های فرهنگی دانشگاهها تاکید کرد .
وی با بیان اینکه نسبت بودجه فرهنگی دانشگاه ها با تکالیف خواسته شده از آنها سازگار نیست گفت: برای رسیدن به اهداف فرهنگی مورد نظر مسئولانٰ باید همه بخش های دانشگاهها  در برنامه های فرهنگی مشارکت کنند.
دکتر هاشمی با اشاره به برنامه های فرهنگی اجرا شده در دانشگاه های کشور گفت: در سال تحصیلی گذشته بیش از 110 هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه های سراسر کشور اجرا شده است و انتظار داریم این تعداد در سال تحصیلی آینده افزایش هم یابد.
وی اضافه کرد: افزایش برنامه های فرهنگی دانشگاهها در حالی انجام شده است که هیچ افزایشی در بودجه های فرهنگی نداشتیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: سال تحصیلی آینده سال میوه چینی از تلاش های سه سال گذشته است و باید در سال آینده رشد جهشی در حوزه های فرهنگی داشته باشیم و توقع ما رشد کیفی برنامه ها است.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه نهمین جشنواره نشریات دانشجویی را پرشکوه تر از سال های قبل برگزار کردیم گفت:  سال آینده باید سال نشاط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در دانشگاه ها باشد، که در همین راستا جشنواره رویش را در آذرماه برگزار می کنیم
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: حمایت ما از تشکل های انقلابی مضاعف شده است  و انتظار ما این است که  همه تشکل ها باید انقلابی  باشند و از جناحی شدن پرهیز کنند.