معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: مدیران فرهنگی دانشگاهها مسئول انتقال فرهنگ دفاع مقدس و شهادت به نسل امروز هستند

۳۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۴ کد : ۱۴۶۶۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۹۳
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  ضمن حضور  در مزار شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی و تجدید میثاق با آرمانهای شهدا  تاکید کرد: مدیران فرهنگی دانشگاه مسئول انتقال فره...
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  ضمن حضور  در مزار شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی و تجدید میثاق با آرمانهای شهدا  تاکید کرد: مدیران فرهنگی دانشگاه مسئول انتقال فرهنگ دفاع مقدس و شهادت به نسل امروز هستند
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر سید ضیاء هاشمی در آیین تجدید میثاق با شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی گفت: شهدای گرانقدر نعمت بزرگی برای کشور علی الخصوص دانشگاه ها هستند، لذا تسریع در احداث بنای یادمان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی  یک ضرورت است.
 معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: مسئولین فرهنگی دانشگاه ها باید در انتقال فرهنگ دفاع مقدس و شهادت به نسل امروز تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

وی در بازدید از موزه تاریخ علوم اردبیل، راه اندازی این موزه را در محیط دانشگاهی فعالیتی ارزشمند دانست و گفت: معرفی سیر تحول تاریخ علوم در ارتقای سطح آگاهی و اطلاعات دانش آموزان و دانشجویان امروز بسیار مفید و تأثیر گذار است.
دکتر هاشمی همچنین در بازدید از کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه  محقق اردبیلی گرایش دانشجویان به رشته های هنری و فرهنگی را قابل تحسین دانست و افزود: رشد چندین برابری فعالیت های فرهنگی و انجمن های علمی این دانشگاه نشان از توجه ویژه مدیران دانشگاه به بحث فرهنگ دارد.