معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در جشن انقلاب دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران وحدت و همبستگی ملی تعیین کننده بود

۲۶ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۶ کد : ۱۴۶۳۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۱
جشن انقلاب دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان، همزمان با دهه فجر و با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ، استاندار گلستان، روسا، مدیران، کارکنان و دانشجویان، در تالار خلیج فارس برگزار شد.به گ...
جشن انقلاب دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان، همزمان با دهه فجر و با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ، استاندار گلستان، روسا، مدیران، کارکنان و دانشجویان، در تالار خلیج فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در این مراسم گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران  وحدت و همبستگی ملی تعیین کننده بود و امروزه هم راه پیشرفت و تحقق اهداف انقلاب اسلامی در همین وحدت است.
دکتر سید ضیاء هاشمی تصریح کرد: ایران اسلامی ضمن حفاظت و صیانت از سنت های دینی خودش خواهان جامعه ای است که مردم را در تعیین سرنوشت خود مشارکت دهد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نمونه و نماد عینی بین سنت و مدرنیته است و نشان داده است که در دنیای مدرن هم می توان دیندار بود.
وی خاطر نشان کرد: آنچه که به عنوان انقلاب اسلامی شناخته شده است محصول یک مطالبه ملی در زمانی از تاریخ بوده که معادلات بین المللی بین شرق و غرب وجود داشته است.
وی افزود: کسی فکر نمی کرد کشوری که به عنوان کشور جهان سوم شناخته شده است با اتکا به مردم خود حرکتی را آغاز کند که سرآغاز حرکت های مردمان دیگر شود.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به جهانی بی روح، روح بخشید و امیدهایی را زنده کرده، گفت: انقلاب اسلامی آمده است تا تغییری اصلاح طلبانه و مصلحانه ایجاد کند.
دکترهاشمی با اشاره به اینکه استان گلستان در وحدت بین اقوام برجسته است، افزود: این مساله در استان گلستان می تواند برای مدیران و صاحب نظران در کشور نمونه باشد.
استاندار گلستان نیزدر این جشن اظهار کرد: نقش دانشگاه، نقش یک بال برجسته در پیروزی انقلاب اسلامی بود و همچنین اساتید دانشگاه نقشی بزرگ و اساسی در خلق این حماسه داشتند.
دکتر حسن صادقلو با اشاره به خاطرات خود از دوران انقلاب اسلامی تصریح کرد: رویکرد دانشگاهیان به دهه فجر، رویکرد آموزه ای است و دانشگاه هرگز دهه فجر را به مثابه یک تشریفات ندیده است.
وی افزود: انقلاب اسلامی محصول رهبری بلند مرتبه و راستین امام خمینی(ره )است و امام به خوبی با بازشناسی نهضت های پیش از خود، هدفش را تشکیل نظام حکومتی قرار داده بود.