چند خبر کوتاه از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۸ کد : ۱۴۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۷
تفاهم نامه همکاری دو جانبه در حوزه تجاری‌سازی فناوری میان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و شرکت تأمین سرمایه امید به امضا رسید.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دفتر تجاری سازی فناوری معاو...
تفاهم نامه همکاری دو جانبه در حوزه تجاری‌سازی فناوری میان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و شرکت تأمین سرمایه امید به امضا رسید.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دفتر تجاری سازی فناوری معاونت نوآوری، تجاری‌سازی و انتقال فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در راستای تحقق ضرورت و اهمیت تجاری‌سازی دستاوردها و یافته‌های پژوهشی و فناورانه و لزوم سرمایه‌گذاری و تامین مالی در طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه اقدامات موثری را در این زمینه به انجام رسانده‌است.
این دفتر همچنین به منظور تولید ثروت بر پایه علم و فناوری و زمینه‌سازی برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از برگزیدگان جشنواره خوارزمی، در حاشیه بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی، تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه در حوزه تجاری‌سازی فناوری با شرکت تأمین سرمایه  امید را به امضا رساند.
 این تفاهم نامه توسط دکتر احمد اکبری، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و دکتر حدادی، مدیر عامل شرکت تامین سرمایه امید به امضا رسید. 

    صدور گواهی‌نامه انگلیسی توانمندی فناورانه برای بنگاه‌های فناور آغاز شد
    
دفتر مرکزی ارتباط با دانشگاه و صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران صدور گواهی‌نامه انگلیسی توانمندی فناورانه برای بنگاه‌های فناور را آغاز کرد.
در راستای توسعه روابط بین‌الملل شرکت‌های فناور کشور و معرفی آنها در عرصه بین‌المللی این دفتر اقدام به صدور گواهی‌نامه انگلیسی توانمندی فناورانه برای بنگاه‌های توانمند کرده‌است.
شرکت‌های فناوری که پس از ثبت اظهار توانمندی‌های فناورانه خود در سامانه http://fanavari.irost.org و طی مرحله ارزیابی، حائز اخذ گواهی‌نامه توانمندی فناورانه در سطح ملی می‌شوند می‌توانند با ارائه درخواست خود گواهی‌نامه انگلیسی توانمندی فناورانه را نیز دریافت کنند.


هفده طرح اختراعی تایید شد
در جلسه پذیرش، بررسی و داوری اختراعات دفتر مالکیت فکری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران 42 پرونده مورد ارزیابی قرار گرفت.
طی هفته گذشته با پذیرش 42 پرونده جدید برای ارزیابی در شوراهای تخصصی ارزیابی اختراعات در گروه‌های مکانیک، عمران، فناوری‌های شیمیایی و مواد پیشرفته دفتر مالکیت فکری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، 36 طرح اختراعی مطرح شد که از این تعداد 17 طرح  اختراع تائید شدند.