معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:دانشگاه ها پیشگامان توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور هستند

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷ کد : ۱۴۶۰۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۸۹
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری از دانشگاه ها به عنوان پیشگامان توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور نام برد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سید ضیاء هاشمی در و در جمع ...
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری از دانشگاه ها به عنوان پیشگامان توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور نام برد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر سید ضیاء هاشمی در و در جمع دانشگاهیان دانشگاه بناب با اشاره به فرارسیدن ایام بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: باید دانشگاه را به معنای واقعی کانون ترقی و پیشرفت جامعه تلقی کنیم و ضمن توجه ویژه به سرمایه های انسانی متخصص و متعهد، از ظرفیت آنها بهره مند شویم.
وی سرمایه گذاری بر روی قشر فرهیخته جامعه و تقویت شبکه اجتماعی دانشگاهیان را ضروری دانست و تاکید کرد: اگر در این مسیر متحمل هزینه نشویم روحیه امید و تلاش در آینده دچار ضعف می شود.
دکتر هاشمی اظهار کرد: باید نقاط ضعف و تهدیدها را شناسایی کرده و بدانیم با داشتن سرمایه های معنوی ، فرهنگ اصیل و تمدن ریشه دار می توان افق های پیشرفت و تعالی را طی کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همچنین با گرامی داشت فرارسیدن سالگرد دفاع مقدس گفت: ما معتقدیم که ادامه دهنده راه شهیدان دوران دفاع مقدس هستیم و به عنوان وارثان بانیان آن دوران پرافتخار ، با سلایق متفاوت در سنگر اقتدار و تعالی و پیشرفت کشورمان جهاد می کنیم.
وی افزود: هم اکنون در جبهه ای قرار گرفته ایم که نیازمند دفاع مقدس هستیم چون در معرض خطر و تهدیدات فرهنگی دشمن قرار داشته و فداکاری و خودآگاهی لازم است.
وی اظهار کرد: اگر در فلسفه و چرایی دوران دفاع مقدس تفکر کنیم می فهمیم دفاع ما برای حفظ دستاوردها و جلوگیری از افول فرهنگی ، علمی و معنوی بوده است.
در ادامه این مراسم دکترمجتبی عباسیان  ، سرپرست دانشگاه بناب نیزبا ارائه گزارشی از آخرین وضعیت این دانشگاه گفت: دانشگاه بناب یکی از شش دانشگاه دولتی استان آذربایجان شرقی است که از سال 74 فعالیت خود را با یک رشته مهندسی برق الکترونیک شروع کرد و هم اکنون با 2هزار و 500 نفر دانشجو در 21 رشته تحصیلی کارشناسی تا دکترا به فعالیت خود ادامه می دهد.