معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ازروند رو به رشد بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن خبر داد

۰۵ تیر ۱۳۹۵ | ۰۰:۲۲ کد : ۱۴۵۹۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۷۵
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی قرآن، گفت: امسال روند رو به رشد بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن را شاهد هستیم که بسیار امیدوار کننده است.به گزارش روابط...
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ازروند رو به رشد بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن خبر داد
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی قرآن، گفت: امسال روند رو به رشد بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن را شاهد هستیم که بسیار امیدوار کننده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترسید ضیا هاشمی در بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با ابراز رضایت از نظم خوب بخش دانشگاهی این نمایشگاه اظهار داشت : حضور دانشگاهیان در محیط قرآنی بسیار ارزشمند و امیدوار کننده است؛ امسال نظم، علاقه‌مندی و اقبال خوبی در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن دیدم؛ نظم امسال در این بخش بیش از سال گذشته بود و علاقه مندی برگزار کنندگان و بازدیدکنندگان این بخش امیدوارم کرد که روند رو به رشدی را در این بخش شاهد باشیم.
دکتر هاشمی در ادامه گفت :  فعالیت انجام شده در خصوص تدبر در قرآن را علی‌رغم کارهای خوبی که شده است، کافی نمی‌دانم ولی رشد خوبی را در کارهای هنری مرتبط با قرآن شاهدیم؛ پایان نامه‌های قرآنی جای کار خلاقانه‌تر و شجاعانه‌تری دارد ولی در حوزه تدبر در قرآن نکته خوبی که در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن امسال دیدم، طرح یک سوال جدی بود که «اگر قرآن از زندگی ما حذف شود، چه می‌شود؟» سوالی که اثرگذار و تکان‌دهنده است؛ گمان می‌کنم اینگونه سوالات و تلاش برای پاسخ‌گویی دقیق و موفق به آن می‌تواند بسیار تاثیر‌گذار باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در خصوص اهمیت حضور دانشگاه‌ها در نمایشگاه قرآن گفت: مهم‌ترین اهمیت این حضور این است که قرآن می‌تواند، زندگی‌ساز، جهت‌دهنده، انسجام‌بخش و انگیزه‌دهنده باشد. دانشگاه‌های حاضر در این بخش نمایشگاه قرآن کارهای خوبی صورت داده‌اند ولی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کارهای هنری خلاقانه‌ای دیدم که نشان می‌دهد، انس و پیوند با قرآن، ذهن دانشجویان را فعال کرده و خلاقیت‌های آن‌ها را به این سمت سوق داده است تا شاهد آثار زیبایی در این بخش باشیم.
وی افزود: دانشگاه‌های مختلف علاقه مند به حضور در نمایشگاه قرآن هستند، اما ظرفیت فیزیکی محدود بخش دانشگاهی در نمایشگاه قرآن، ایجاب نمی‌کند که همه دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند؛ و از طرفیت سایر دانشگاه‌ها نیز در سایر جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها استفاده خواهیم کرد؛ البته همواره این مطالبه را خواهیم داشت که سهم بیشتری در این نمایشگاه داشته باشیم و به میزانی که سهمیه در اختیارمان قرار گیرد، مشارکت‌مان را افزایش خواهیم داد.
همچنین در این برنامه دکتر هاشمی علاوه بر بخش دانشگاهی از غرفه خبرگزاری قرآنی ایکنا مستقر در این نمایشگاه نیز بازدید کرد .