معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم : فضای امید و نشاطی که در دانشگاه ها ایجاد شده ،موجب دلگرمی جامعه است

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۱ کد : ۱۴۵۸۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۰۱
اولین جلسه شورای مدیران فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 95 به میزبانی دانشگاه گلستان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجت...
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم : فضای امید و نشاطی که در دانشگاه ها ایجاد شده ،موجب دلگرمی جامعه است
اولین جلسه شورای مدیران فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 95 به میزبانی دانشگاه گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و اعضای شورای مدیران فرهنگی آن وزارتخانه و رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه گلستان برگزار شد، دکتر هاشمی ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه گلستان، اظهار ذاشت : از حضور در جمع خانواده دانشگاه گلستان می توان متوجه شد که یک جمع همدل، علاقه مند و دانشمند در این مجموعه کاری گرد هم آمده اند و حضور در جایگاه فعلی و حتی کسب رتبه های بالاتر دور از انتظار نیست.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم و ایجاد فضای امید، هیجان و نشاطی که در کشور به وجود آمد، دانشگاه ها هم از این فضا محروم نماندند و همین موضوع باعث دلگرمی بیشتر در جامعه شد.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دانشگاه کانون فکر و اندیشه و فرهنگ در جامعه است و اگر این کانون پرنشاط و اثرگذار باشد با تربیت نیرو، جامعه را پرنشاط و بالنده می کند.
وی در خاتمه سخنان خود گفت: دانشگاه یک سازمان درونگرا نیست بلکه نهاد دانشگاه در ذات خودش برونگرایی دارد که اگر اینگونه نباشد باعث فرسودگی کارکنان و سازمان خواهد شد. امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد رسیدن دانشگاه ها به منزلت شایسته خود 
باشیم.
در ابتدای این نشست دکتر یغمائی رئیس دانشگاه گلستان به روند تأسیس و شکل گیری دانشگاه گلستان پرداخت و گزارشی از عملکرد دانشگاه در دولت تدبیر و امید ارائه داد.