معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: عملکرد حوزه فرهنگی اجتماعی درمسیر بالندگی و نشاط محیط دانشگاه است

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۲ کد : ۱۴۵۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۲۵
حجت الاسلام دکتررضا کشاورز معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری دراین خصوص گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها زمینه ساز ایجاد بسترهای مناسب جهت اجرای فعالیت های آموزشی و علمی است. به...
حجت الاسلام دکتررضا کشاورز معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری دراین خصوص گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها زمینه ساز ایجاد بسترهای مناسب جهت اجرای فعالیت های آموزشی و علمی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام دکتررضا کشاورز گفت: رسالت اصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، شناساندن و ارتقای سطح فرهنگ دانشجویان درعرصه‌های هنری، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و علمی و درنتیجه، ارتقای سطح فرهنگ شهر و جامعه است.
وی با تشریح رویکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه درسال تحصیلی جدید، افزود: به همین منظور، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری، رویکرد اصلی فعالیت‌های خود را دانشجو محور قرار داده و کار برای دانشجو، سرلوحه امور این معاونت است.
حجت الاسلام دکتررضا کشاورز با اشاره به اینکه فرهنگ در فضای دانشگاه به منزله اکسیژن است، گفت: داشتن مسئولیت اجتماعی، فرهنگ پذیری و مهارت آموزی نیز ازجمله اهداف تربیتی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها برای دانشجویان است.
وی یاد آورشد: بی شک فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و انجام مراسم و مناسبت ها باعث شادابی، پویایی و طراوت دانشجویان و ایجاد فضای سلامت در محیط می شوند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، بر ضرورت توجه و تمرکز بر انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای دانشجویان تاکید کرد و گفت: انجام این گونه برنامه‌ها، در کنار کوشش‌های علمی و پژوهشی منتهی به رشد بیشتر دانشجویان می‌شود.
حجت الاسلام کشاورز عنوان کرد: مبنای تقاضای کار در معاونت فرهنگی و اجتماعی، دانشجویی است و غالب فعالیت‌ها منطبق با خواست و نیاز دانشجویان طراحی و اجرا می‌شود.
این استاد دانشگاه تأکید کرد: همچنین تقویت و توسعه انجمن‌های علمی دانشجویی و تشویق دانشجویان جهت شرکت دراین انجمن‌ها توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، فرصت مغتنمی برای دانشجوها است تا به رشد علمی خود در فضای مشارکتی و تبادل‌نظر دست یابند.
دکترکشاورز با اشاره به دیگر فعالیت‌های این معاونت، اظهار کرد: صدور مجوز و حمایت از سلیقه‌های گوناگون درچاپ نشریات دانشجویی و نیز کمک به تشکل‌های اسلامی دانشگاه و تشویق دانشجویان علاقه‌مند به حضور دراین حوزه، از دیگر محورهای اصلی فعالیت دراین معاونت است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه درخاتمه با تاکید بر اینکه دانشجو باید در کنار دغدغه های آموزشی و علمی خود به مباحث و فعالیت های فرهنگی نیز توجه خاص داشته باشد، گفت: نیاز است دانشجویان در کنار رسیدگی به مباحث آموزشی و پژوهشی، توجه به مسائل فرهنگی را نیز سرلوحه کار خود قرار دهند تا بتوانیم در مسیر بالندگی و پویایی دانشگاه گام برداریم.