معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: آمار شهدای دانشجودر کهگیلویه و بویراحمد دو برابر میانگین کشوری است

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۷ کد : ۱۴۵۷۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۸۵
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم درکنگره شهدای دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت : اگر بپذیریم که استان کهگیلویه و بویراحمد یک درصد خاک و جمعیت کشور را به خود اختصاص داده و 74 شهید دانشج...
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: آمار شهدای دانشجودر کهگیلویه و بویراحمد دو برابر میانگین کشوری است
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم درکنگره شهدای دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت : اگر بپذیریم که استان کهگیلویه و بویراحمد یک درصد خاک و جمعیت کشور را به خود اختصاص داده و 74 شهید دانشجو دارد بنابراین دو برابر میانگین کشوری در این استان شهید دانشجو داریم. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترسید ضیا هاشمی معاون فرهنگی واجتماعی وزیر علوم و دبیر ستاد کنگره شهدای دانشجویی کشور در این مراسم با بیان اینکه در کل کشور چهار هزار و 500 شهید دانشجو داریم گفت: کنگره بزرگداشت 74 شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد بیست  و  دومین  کنگره  شهدای  دانشجویی در کشور است که تا 16 اسفند در همه استان‌ها برگزار می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه در روز 16 اسفند با حضور رئیس جمهور کنگره ملی شهدای دانشجویی در تهران برگزار می‌شود، گفت : مهم‌ترین قسمت بیانات رهبر انقلاب اسلامی  در دیدار ایشان با ستاد مرکزی کنگره  شهدای دانشجویی کشور این بود که این جلسات باید با ابتکار باشد و شهید و راه شهادت را به درستی برای جوانان تبیین کنیم و این جلسات به یک ترحیم باشکوه تبدیل نشود.
وی در پایان اظهار داشت  : مقام معظم رهبری از شهدای دانشجو به عنوان نوابغ یاد کردند و از ما خواستند که در برگزاری این برنامه‌ها تلاش بیشتری شود، چراکه اگر تجلیل از شهدا به یک فرهنگ تبدیل نمی‌شد، امروز بسیاری از ارزش‌ها فراموش شده بود، همچنان که شهادت اباعبدالله الحسین(ع) موجب شد که جریان فرهنگ دینی روزبه‌روز برجسته‌تر شود.
در ادامه این مراسم سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص کنگره شهدا اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های معظم‌له این است که یادواره‌های شهدا را نباید به گونه‌ای برگزار کرد که تکراری شود. سردار سیدمحمدباقرزاده با بیان اینکه همیشه پشت حماسه تدبر و تفکر است، اظهار کرد: مقام‌معظم‌رهبری در این خصوص تدبر را نیز از ما خواستار شدند تا در برنامه‌ها لحاظ کنیم.
سردار باقرزاده به زندگی سراسر نور و هدایت شهدا اشاره کرد و گفت: نباید با مقوله شهید و شهادت احساسی برخورد کرد، نگاه به مقوله‌های ارزشی و فرهنگی باید تعقلی باشد نه احساسی.
وی یادآور شد: وقتی وارد عرصه جهاد می‌شویم دو خط بیشتر نداریم که یکی خط شهادت‌طلبی و دیگری خط عافیت‌طلبی است، همانگونه که شهید چمران می‌فرماید، وقتی شیپور جنگ نواخته می‌شود، مرد از نامرد مشخص می‌شود ودر میدان جنگ است که میزان صداقت‌ها و حقیقت‌ها مشخص و معلوم می‌شود که چه کسانی میدان‌دار هستند.