معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: فرهنگ، لازمه و اساس پیشرفت کشور و اقتدار علمی است

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۱ کد : ۱۴۵۶۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۵۸
<div dir="None">دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فرهنگ، لازمه، پایه و اساس پیشرفت کشور و اقتدار علمی نظام جمهوری اسلامی است.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در </div> ...
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم: فرهنگ، لازمه و اساس پیشرفت کشور و اقتدار علمی است
دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فرهنگ، لازمه، پایه و اساس پیشرفت کشور و اقتدار علمی نظام جمهوری اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در جمع دانشجویان دانشگاه کاشان با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت: با عزم ملی شما دانشجویان می توان آینده درخشان کشور را رقم زد.
وی با بیان اینکه نگاه وزارت علوم به دانشگاه ها بینش شایسته سالاری است،  افزود: دانشگاه باید سرشار از امید، بالندگی و بستر مناسبی برای ترسیم به آینده و رسیدن به اهداف متعالی باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم،ایجاد تشکل ها و انجمن های دانشجویی را در راستای تقویت روحیه همدلی و مشارکت و شکوفایی استعدادهای دانشجویان لازم دانست و خاطر نشان کرد: دانشجویان در این انجمن ها بایستی بر طبق قانون و مقررات به فعالیت های خود ادامه دهند.
وی  هنر را لازمه توسعه فرهنگی و علمی دانست و افزود: در قالب هنر می توان پیام را به مردم انتقال داد و مشکلات و مسایل اجتماعی را حل کرد.
دکتر هاشمی امنیت و رعایت حجاب و عفاف را در محیط دانشگاه مورد تاکید قرار داد و گفت: بی حجابی یکی از آسیب های اجتماعی است و حجاب یک هنجار دینی و عرفی است که بایستی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه دانشجو باید دانشگاه را به مانند خانه خود بداند و در مدیریت فرهنگی دانشگاه سهیم باشد ، گفت : فرهنگ، مسیر زندگی و سلامت افراد است و رشد فرهنگ، حرمت و تکریم به انسان هاست.
دکتر هاشمی در ادامه دانشگاه را مهد علم و فرهنگ دانست و گفت: دانشگاه محل شکوفایی خلاقیت ها و استعداهای دانشجویان است که باید با صداقت با آنها رفتار کرد.
وی ترویج گفتمان علم و فناوری را در دانشگاه ها مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: کشور نیاز به پیشرفت و اقتدار دارد و این پیشرفت در دانشگاه میسر می شود.