معاون فرهنگی وزیر علوم : تأکید دولت یازدهم بر ارتقای کیفیت دانشگاه ها و حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین است

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۸:۲۳ کد : ۱۴۵۵۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۲۶
دکترسید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: تأکید دولت یازدهم بر ارتقای کیفیت دانشگاه ها و حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر هاشمی در جمع ا...
معاون فرهنگی وزیر علوم : تأکید دولت یازدهم بر ارتقای کیفیت دانشگاه ها و حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین است
 
دکترسید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: تأکید دولت یازدهم بر ارتقای کیفیت دانشگاه ها و حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر هاشمی در جمع اعضای شورای دانشگاه بیرجند ، با اشاره به اولویت های آموزش عالی کشور اظهار داشت : نگاه کاربردی و کیفی به تحصیلات دانشگاهی یک ضرورت اجتماعی، فرهنگی و حتی امنیتی است چرا که خیل نیروی بی کار می تواند برای امنیت اجتماع خطر آفرین باشد.
وی افزود: نگاه وزارت علوم در خصوص ارتقای کیفی آموزش عالی کشور این است که یک تحول دراین بخش رخ دهد و این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه از کف دانشگاه ها تغییرات و تحولات آغاز شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی فرصت طلایی کنونی و پتانسیل نیروها و قابلیت های موجود را منحصر به فرد ارزیابی کرد و اتصال و ایجاد حلقه مفقوده بین دانشگاه و بخش اشتغال را از رسالت های دانشگاه ها دانست که این مهم نیازمند تحول در حوزه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود ، جمعیت و نیروی انسانی را مهم ترین سرمایه کشور دانست و اظهار داشت: آموزه های فرهنگی باید مورد توجه مکرر و خودآگاهی قرار گیرد اگر چه صرفاً اطلاع رسانی کافی نیست و بایستی آموزه ها نهادینه شوند و مهم تر اینکه در مقام کنش و رفتار نیز عملی شود و نتیجه کار باید ایجاد تعهد و هویت اسلامی ایرانی در مجموعه دانشگاه باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: دانشگاه ایده آل اسلامی به عنوان کانون رشد علم و پژوهش و فرهنگ و کانون دینی فرهنگ ، نیاز ذاتی و ضروری کار علمی است لذا هم فرهنگ در خدمت علم باید باشد و از طرفی علم آموزی نیز یک کار فرهنگی است.
دکتر هاشمی باتشکر از برگزار کنندگان جشنواره شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند ، خراسان را نماد هویت فرهنگ ایرانی و خراسان بزرگ را از پایگاه های بزرگ اسلام علوی دانست و استمرار و ارتقای مجد و عظمت خراسان را از رسالت های دانشگاه های این خطه از ایران اسلامی توصیف کرد.