جشنواره و نمایشگاه دانشگاه پاک در دانشگاه یزد برگزار می شود

۱۷ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۳ کد : ۱۴۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۱
سومین جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاک از 20 د یماه سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه سال 94در دانشگاه یزد برگزار می شود.مسئول برگزاری این جشنواره در دانشگاه یزد، کاهش آسیب های اجتماعی و ز...
 جشنواره و نمایشگاه دانشگاه پاک در دانشگاه یزد برگزار می شود
سومین جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاک از 20 د یماه سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه سال 94در دانشگاه یزد برگزار می شود.
مسئول برگزاری این جشنواره در دانشگاه یزد، کاهش آسیب های اجتماعی و زدودن عوامل محرک در بروز آسیب را یکی از کارکرد های اصلی نظام فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی دانست و افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد در صدد است تا با همکاری اداره کل امور فرهنگی وزارت علوم و ستاد مبارزه با موادمخدر کشور سومین جشنواره پاک را در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی  7 استان کشور شامل اصفهان، قم، تهران، البرز،چهارمحال بختیاری و البرز برگزار کند.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، عباس تیموری با اشاره به اهمیت جلب مشارکت حداکثری دانشجویان در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ارائه دستاورد های فرهنگی، اجتماعی و هنری دانشجویان در زمینه پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها، همچنین هم افزایی و تعامل هر چه بیشتر فعالان و برنامه ریزان و کارگزاران عرصه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها در حوزه پیشگیری ازآسیب های اجتماعی و استفاده بیشتر از ظرفیت های استانی و منطقه ای را مهم ترین اهداف این جشنواره عنوان کرد.
وی همچنین توجه بیشتر به مسائل و معضلات اجتماعی مبتلا به دانشگاه ها و تلاش برای کاهش آسیب ها، استفاده بیشتر از ظرفیت ها و توانمندی های علمی،فرهنگی و هنری و اجرایی دانشجویان در برنامه های اجتماعی و بسیج همه جانبه تشکل ها و گروه های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در حوزه آسیب های اجتماعی را از دیگر اهداف جشنواره و نمایشگاه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاک بیان کرد.
 تیموری تاکید: برگزاری این جشنواره در دانشگاه می تواند به افزایش فضایی پویا و پرنشاط آموزشی در دانشگاه کمک کند. تیموری تلاش در جهت به روز رسانی دانش پیشگیری را به عنوان مهمترین برنامه کاهش آسیب ها و انتقال این دانش و تجارب در بین دانشگاه ها عنوان کرد و افزود: دانشجویان می توانند براساس محورها و قالب های ارائه شده در این جشنواره آثار خود را ارسال نمایند.
وی مهم ترین محور های برگزاری جشنواره را زندگی مطلوب دانشجویی، نقش تبلیغات و رسانه در پیشگیری از شیوع مواد مخدر  ،  اخلاق و قانون گرایی و نقش آن در زندگی سالم دانشجویی،  دانشجو، فرهنگ، آسیب های اجتماعی،  نقش خانواده و دوستان در روابط اجتماعی سالم و  زندگی خوابگاهی،فرصت ها و تهدیدها عنوان کرد. 
وی همچنین قالب ارسال آثار با توجه به حوزه های مختلف را : فرهنگی و اجتماعی- طرح و ایده های جدید ،وب سایت ،وبلاگ – نرم افزار چند رسانه ای نشریه دیواری و الکترونیک آثار گرافیکی ، هنری- در قالب ارسال عکس – فیلم کوتاه – فیلم مستند – نماهنگ – انیمیشن – هنرهای نمایشی – کاریکاتور – پوستر فیلم نامه – نمایش نامه –هنرهای تجسمی – نقاشی ، علمی و پژوهشی – مقاله،کتاب،کتابچه،پایان نامه و ترجمه ، ادبی – متن ادبی ، خاطره ،طنز،شعر ،داستان کوتاه و قطعه ادبی ذکر کرد .
 وی در پایان تصریح کرد:  دانشجویان می توانند با توجه به محور ها وقالب های ارائه شده آثار خود را حداکثر تا اول اردیبهشت ماه سال آینده به دبیرخانه جشنواره به نشانی یزد- دانشگاه یزد – اداره کل امور فرهنگی- دبیرخانه جشنواره دانشگاه پاک ارسال کنند. 
گفتنی است دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از جشنواره و جوایز آن می توانند به وبسایت dpfest.yazd.ac.ir   مراجعه کنند .