معاون سازمان میراث فرهنگی: دانشگاه کاشان مرکز پژوهشی باستان‌شناسی فلات مرکزی ایران قرار گیرد

۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۶ کد : ۱۴۵۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۵
حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشورگفت: دانشگاه کاشان باید مرکز پژوهشی باستان شناسی فلات مرکزی ایران قرارگیرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حسینی مکارم در...
حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشورگفت: دانشگاه کاشان باید مرکز پژوهشی باستان شناسی فلات مرکزی ایران قرارگیرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حسینی مکارم در نخستین همایش ملی کاوش های باستان شناسی منطقه کاشان با اشاره به پتانسیل بالقوه دانشگاه کاشان در زمینه های باستان شناسی و معماری و اعضای هیئت علمی برجسته، گفت: مسئولان شهرستان و سازمان میراث فرهنگی کشور باید تلاش کنند تا این مرکز پژوهشی دردانشگاه کاشان هرچه زودتر ایجاد شود.
 وی همچنین ایجاد موزه دردانشگاه کاشان را لازم دانست و افزود: از آنجا که موزه درانتقال فرهنگ کشورها نقش به سزایی دارد دانشگاه کاشان باتوجه به ظرفیت‌ ها و پتانسیل‌هایی که دارد مهم ترین مکان برای ایجاد موزه است.
حسینی مکارم به آثار تاریخی و محوطه های بسیارغنی  منطقه کاشان اشاره کرد و گفت: این موزه محل نگهداری اشیا و آثار قدیمی و تاریخی وهم وسایل مطالعاتی باستان‌شناسی است که سازمان میراث فرهنگی کشور درمدیریت، مشاوره و تامین اشیا موزه دانشگاه کاشان کمک خواهد کرد.
معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری کشور با بیان اینکه کاشان کهن ترین سابقه شهر نشینی را دارد و یکی از مناطق دیدنی از تمدن بشر است اظهار داشت: برگزاری این همایش با مطالعات باستان شناسی و تحقیقاتی  تاثیر بسزایی در معرفی هرچه بیشتر و توسعه این شهر دارد.
وی به رکود تورمی دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: تنها چیزی که امروز می تواند جایگزین مسایل اقتصادی شود توسعه صنعت توریسم و گردشگری است.
حسینی مکارم حفظ آثار تاریخی شهر را وظیفه همگان دانست و افزود: بناهای تاریخی، تمدن و فرهنگ هر شهری است که تجدید پذیر نیستند و اگر از بین رفت دیگر نمی توان احیاء کرد و از مسئولان و مردم درخواست می شود در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی کشور تلاش کنند.