معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: برای رفع معضل طلاق به هماهنگی و هم افزایی دستگاه های مختلف نیاز است

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۴ کد : ۱۴۵۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۷
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: طلاق یک پدیده چند عاملی است که برای رفع مشکل آن به هماهنگی و هم افزایی دستگاه های مختلف نیاز است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  ، شهیندخت مولاوردی ...
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: طلاق یک پدیده چند عاملی است که برای رفع مشکل آن به هماهنگی و هم افزایی دستگاه های مختلف نیاز است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  ، شهیندخت مولاوردی در حاشیه همایش جوان در آینه آینده با اشاره به آمار طلاق در کشور اظهار داشت: طلاق یک پدیده تک عاملی نیست که یک دستگاه یا معاونت و یا حتی یک قوه بتواند از عهده آن برآید.
وی یکی از برنامه های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده را کاهش نرخ طلاق بیان کرد و افزود: برای حل این مشکل نیاز به همکاری و هماهنگی ارگان های مختلف از جمله شورای فرهنگ عمومی، شهرداری ها و کمیته امداد است  تا بتوانیم از دوباره کاری ها و موازی کارها بپرهیزیم.
مولاوردی توانمندسازی زنان را از دیگر برنامه های این معاونت بیان کرد و گفت: در این راستا تفاهم نامه های مختلفی با سازمان های مردم نهاد و ارگان های دولتی به امضا رسیده است.
وی  به برنامه ششم توسعه در حوزه زنان و خانواده اشاره کرد و افزود: در این برنامه اهداف کمی تعیین شده که باید بررسی کنیم بعد از چندسال ، از چه نقطه ای به چه نقطه ای رسیده ایم.
وی خاطر نشان کرد: شایسته سالاری، توانمندسازی زنان در حوزه های مختلف اقتصادی و فرهنگی و بهره مندی از توان زنان در مدیریت جامعه ، سلامت و بهداشت زنان، ارتقای سرمایه اجتماعی و فرهنگی زنان و خانواده  از برنامه های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ابراز امیدواری کرد: با مدیریت و ظرفیت های موجود در جامعه و برنامه های متعدد تدارک دیده شده توسط معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
وی همچنین در نشست با رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه کاشان ضرورت شناسایی، اولویت‌ها و برنامه‌ریزی برای حل و فصل مشکلات را مورد تأکید قرار داد و گفت: ظرفیت های بانوان باید شناسایی و با برنامه ریزی درست خلاء ها و شکاف های جنسیتی را پر کرد.
شهیندخت مولاوردی همچنین با ارایه گزارشی از مأموریت‌های معاونت امور زنان و خانواده  در دو سال گذشته گفت: این معاونت با شناسایی ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد به دنبال ایجاد هماهنگی در راستای نقش‌آفرینی مؤثر در عرصه‌های مختلف مربوط به زنان و تحکیم بنیان خانواده است.
معاون رییس جمهور با اشاره به مشکلات زنان سرپرست خانوار و بانوان در معرض آسیب گفت: برای رفع اینگونه مشکلات ارتباط با دانشگاه ها و ارائه راهکارهای علمی و تحقیقاتی لازم است.
گفتنی است در این نشست رئیس و شماری از اعضای هیئت علمی دانشگاه کاشان در سخنانی پیشنهادات و طرح‌های خود را در خصوص موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی با معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده در میان گذاشتند.