معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی: دانشگاه جامع علمی کاربردی باید به سمت ایجاد رشته های جدید و مبتنی بر مهارت حرکت کند

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۳ کد : ۱۴۵۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۵
دکترسیدعلی بدری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اصفهان، دانشگاه جامع علمی کاربردی را دانشگاهی ماموریت گرا در حوزه...
دکترسیدعلی بدری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اصفهان، دانشگاه جامع علمی کاربردی را دانشگاهی ماموریت گرا در حوزه مهارت های خاص نامید که لازم است با نگاه ویژه ای برای آن برنامه‌ریزی صورت گیرد و براین اساس دانشگاه جامع علمی کاربردی باید به سمت ایجاد رشته های جدید و مبتنی بر مهارت حرکت کند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بدری تأکید کرد: اگر دانشگاه جامع علمی کاربردی بر روی این ریل به حرکت خود ادامه دهد می تواند به احیای بسیاری از مهارت ها و فنون سنتی کشور از جمله در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی کمک کند.
وی با یادآوری اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال های گذشته تا حدی از حوزه وظیفه مندی خود خارج شده، افزود: مسئولان دانشگاه باید به سمت ایجاد ظرفیت‌های جدید در جهت مهارت افزایی حرکت کنند چرا که اکنون شیب تقاضا در همه  دانشگاه ها  رو به نزول است و این موضوع در دانشگاه علمی کاربردی نیز شروع شده است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین  با اشاره به تمرکزگرایی زیاد امور در ستاد مرکزی گفت: در واحدهای استانی این دانشگاه متناسب با مسئولیت ها، تفویض اختیار صورت نگرفته که رفع این مسئله در دستور کار مدیریت  دانشگاه قرار دارد.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: وظایف اصلی مدیریت این دانشگاه، برنامه ریزی و تلاش برای کیفیت بخشی به مهارت های مراکز دانشگاهی، نظارت بر حسن اجرای برنامه های مراکز و ارزیابی مستمر آنها، ارائه برنامه های تحول گرا و مهارت افزا و ظرفیت سازی برای گسترش آموزش عالی مهارتی و پودمانی مورد نیاز منطقه است.
سیدحسن قاضی عسگر افزود: در سال های اخیر هر روز شاهد پیشرفت علمی کشور بودیم اما باید توجه داشت که در کنار این پیشرفت ها، تربیت پنجه های کارآمد نیز ضروری است.
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان با 43 مرکز و 27 هزار و 500 دانشجو، می تواند ظرفیت خوبی برای بازار کار منطقه ایجاد کند.
گفتنی است مراسم معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اصفهان در محل مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ وهنر شماره یک اصفهان و با حضور نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان وتعدادی از رؤسای مراکز تابعه برگزار شد.