معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان از ارتقای زیرساخت های رفاهی، فرهنگی و ورزشی همزمان با هفته خوابگاه ها در این دانشگاه خبر داد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۵ کد : ۱۴۵۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۵
دکتر ظفرالله کلانتری معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی و ارتقای زیرساخت های رفاهی، فرهنگی و ورزشی خوابگاه های این دانشگاه همزمان با هفته خوابگاه ها خبر داد...
دکتر ظفرالله کلانتری معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی و ارتقای زیرساخت های رفاهی، فرهنگی و ورزشی خوابگاه های این دانشگاه همزمان با هفته خوابگاه ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کلانتری با اعلام این خبر گفت: سازمان دانشجویان کشور به عنوان زیرمجموعه معاونت دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله اواخر اردیبهشت ماه برنامه‌ هایی را با عنوان هفته خوابگاه‌ها برگزار می کند که توجه ویژه به دانشجویان ساکن در خوابگاه ها از اهداف اصلی برگزاری این هفته است.
وی دوری از خانواده و شهر را از جمله مهم‌ترین دلایل برای توجه بیشتر به دانشجویان خوابگاهی عنوان کرد و افزود: لازم است اقدامات لازم برای خوابگاه ها در طول سال انجام شود اما توجه به مسائلی همچون رفع نواقص، ارتقای تجهیزات، زیباسازی محوطه ها و ایجاد دکوراسیون متناسب با شرایط خوابگاه‌ها در این هفته بیشتر خواهد بود.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و دانشجویی برای ایجاد شور و نشاط در میان دانشجویان تصریح کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان همواره سعی کرده تا توجه ویژه‌ای به این نوع فعالیت‌ها و نیز موضوع بهداشت و سلامت جسمانی و روانی دانشجویان در خوابگاه‌ها داشته باشد.
دکتر کلانتری با بیان این که تمامی درخواست‌های دانشجویان روزانه و بخشی از دانشجویان شبانه برای سکونت در خوابگاه‌های دانشگاه مورد موافقت قرار می‌گیرد ادامه داد: در حال حاضر نیمی از حدود ده هزار دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان در این شهر دانشگاهی ساکن هستند.
وی اضافه کرد: دو کمیته تخصصی سخت‌افزاری و فرهنگی با هدف سیاست‌گذاری جهت ایجاد تحول در محیط‌های خوابگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان تشکیل شده است تا امکانات، نیروی انسانی، خدمات و شرایط خوابگاه ها در بخش های مختلف و نیز برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی را مورد بررسی قرار دهد.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر این که رسیدن به حالت ایده‌آل نیاز به صرف زمان و بودجه مستمر دارد گفت: مدیران حوزه دانشجویی، معاونت اداری مالی و معاونت فرهنگی همراه با شورای تخصصی دانشجویی و شورای صنفی دانشجویان برای بررسی و برنامه ریزی فعالیت خوابگاه ها همکاری می کنند.
وی با اعلام ویژه برنامه های هفته خوابگاه ها در این دانشگاه افزود: برگزاری مسابقات ورزشی از جمله شنا، دواستقامت، فوتبال، کوه گشت، کونگ فو نمایشی، بازی های فکری، برگزاری مسابقات عکس و غذای خوابگاهی، انتخاب اتاق نمونه، پخش فیلم، بهره برداری رایگان از استخر و بازدید از نقاط دیدنی شهر از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای دانشجویان در این ایام است.