معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز عملکرد تربیت‌بدنی این دانشگاه در سال جاری را تشریح کرد

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۶ کد : ۱۴۵۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۹۷
دکتر محمدرضا علم معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با تشریح عملکرد حوزه تربیت‌بدنی معاونت دانشجویی در سال 94، از کسب 11 عنوان اول تا سوم در مسابقات منطقه‌ای دانشگاه‌های کشور توسط تیم‌های ورزشی ...
دکتر محمدرضا علم معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با تشریح عملکرد حوزه تربیت‌بدنی معاونت دانشجویی در سال 94، از کسب 11 عنوان اول تا سوم در مسابقات منطقه‌ای دانشگاه‌های کشور توسط تیم‌های ورزشی دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علم در این خصوص اظهار داشت: کسب مقام قهرمانی تیم فوتسال دانشجویان دختر پس از 6 سال و نائب‌قهرمانی تیم والیبال دختران و حضور در سیزدهمین المپیاد کشوری و نائب‌قهرمانی تیم تکواندو دختران با کسب پنج سهمیه حضور در سیزدهمین المپیاد کشوری از موفقیت‌های حوزه تربیت‌بدنی در سال جاری است.
وی همچنین به کسب مقام قهرمانی در مسابقات پرتاب وزنه و نائب‌قهرمانی در پرتاب دیسک دختران با کسب 2 سهمیه حضور در سیزدهمین المپیاد کشوری اشاره کرد و گفت: همچنین در بخش دختران مقام سوم رشته بسکتبال در مسابقات منطقه‌ای دانشگاه‌های کشور به تیم دانشگاه شهید چمران اهواز اختصاص یافت.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اقدامات انجام‌شده در بخش زیرساخت‌های ورزشی افزود: نصب کف پوش سالن ورزشی چندمنظوره، احداث و تجهیز سالن ایروبیک مجتمع خوابگاهی دختران و تشکیل و فعال‌سازی کانون دوچرخه‌سواری در مجتمع خوابگاهی حضرت معصومه (س) از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این بخش است.
دکتر علم خاطرنشان کرد: در بخش دختران امسال همچنین مرکز مشاوره و پایش سلامت ساختار اسکلتی دانشجویان با حمایت اداره‌کل تربیت‌بدنی در دانشگاه احداث و تجهیز شد.
وی به موفقیت‌های دانشجویان پسر دانشگاه در مسابقات و رقابت‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: تیم دانشگاه امسال توانست در مسابقات منطقه‌ای دانشگاه‌های کشور به عنوان قهرمانی دست یابد و برای دومین بار پس از 6 سال در المپیاد کشوری حضور پیدا کند.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: همچنین تیم کشتی آزاد دانشگاه برای نخستین‌بار موفق به کسب مقام قهرمانی شد و 6 سهمیه برای حضور در سیزدهمین المپیاد کشوری کسب کرد؛ مقام قهرمانی تکواندو در این مسابقات نیز برای نخستین‌بار به تیم دانشگاه رسید و پنج سهمیه برای حضور در المپیاد کشوری به این تیم اختصاص یافت.
دکتر علم با بیان این‌که امسال دانشجویان پسر دانشگاه موفق به کسب عنوان نائب‌قهرمانی در مسابقات کشتی فرنگی دانشگاه‌های کشور شدند، اضافه کرد: تیم کشتی فرنگی دانشگاه با کسب این عنوان پنج سهمیه حضور در سیزدهمین المپیاد کشوری را نیز کسب کرد.
وی در خاتمه به کسب مقام سوم تیم بدمینتون پسران و سوم تیمی دو و میدانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر احداث زمین چمن در حوزه معاونت دانشجویی و احداث، تجهیز و نصب کف پوش سالن ورزشی چندمنظوره در مجتمع پسران در دست اقدام است.