معاون حقوقی وزارت علوم : آموزش عالی باید بر اساس زیرساخت ها و توان علمی دانشگاه های کشور توسعه یابد

۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۲۱:۴۵ کد : ۱۴۵۰۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۶۷
مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش عالی بم با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ابراهیمی، سرپرست دفتر مجلس وزارت علوم تحق...
مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش عالی بم با حضور دکتر محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ابراهیمی، سرپرست دفتر مجلس وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر طاهر، رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان و جمعی از مسئولان و استادان دانشگاه در محل مرکز آموزش عالی بم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر روشن، با ابراز خرسندی از وجود همدلی و همراهی مسئولان شهرستان بم ، از دکتر نظام آبادی پور به خاطر سال ها تلاش و خدمت در مدیریت مجتمع آموزش عالی بم قدردانی کرد و به دکتر نورالهی که توانست اعتماد وزارت علوم را در این زمینه بدست آورد تبریک گفت.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به سه محور اساسی و مهم مجتمع آموزش عالی بم یعنی گردشگری، دانش خودرو و کشاورزی بویژه در کاشت و برداشت خرما، تأکید کرد :آموزش عالی باید بر اساس زیرساخت ها و توان علمی دانشگاه های کشور توسعه یابد.
دکتر روشن تبدیل شدن مجتمع آموزش عالی بم به دانشگاه را مایه افتخار دانست و از تلاش همه همکاران در این مجتمع قدردانی کرد. 
حجت الاسلام والمسلمین قاسم دانشی، امام جمعه بم نیز در سخنانی با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) تحت عنوان "العلم سلطان؛ علم قدرت دارد" ،گفت: تنها راه قدرت گرفتن کشورهای جهان سوم دستیابی به علم است. باید این قدرت را بدست آوریم و در راستای آنچه در مکتب وحی دستور داده اند آن را به کار گیریم.
امام جمعه بم برای دکتر نوراللهی به عنوان رئیس جدید مجتمع آموزش عالی بم آروزی موفقیت کرد و از وی خواست تا برای پیشرفت شهر به خصوص در بعد دانشگاهی تلاش کند.
سپس دکتر حسین نظام آبادی پور، رئیس سابق مجتمع آموزش عالی بم، ضمن قدردانی از همکاری تمامی مسئولان در اداره این مجتمع گفت: در طول 5 سال مدیریت این مجتمع از تمام توان فکری و فیزیکی خود برای پیشبرد هر چه بیشتر اهداف و رفع نواقص تلاش کردم. ما در طول این 5 سال تلاش کردیم با برنامه محوری و توجه به اینکه کجا هستیم و به کجا می خواهیم برسیم، از منابع در دسترس خود حداکثر استفاده را ببریم و رشد کنیم.
دکتر نظام آبادی پور با تأکید بر سه محور گردشگری، صنعت و خرما، بر کارآفرینی به عنوان مبنای کلیه فعالیت های مجتمع تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد که مجتمع آموزش عالی بم با توجه به موقعیت ارگ جدید، پایگاه کارآفرینی شود.
دکتر نورالهی، رئیس جدید مجتمع آموزش عالی بم نیز با اشاره به سوابق علمی و اجرایی خود گفت: از سال 1380 عضو هیئت علمی این مجتمع هستم و در طی این سال ها با پیشرفت و رشد آن همراه بوده ام. مجتمع آموزش عالی بم از سال 1373 کار خود را آغاز کرد و پس از مستقل شدن از دانشگاه شهید باهنر پیشرفت چشمگیری داشته است. این مجتمع با داشتن 3 دانشکده و سایر زیرساخت ها، شرایط لازم برای تبدیل شدن به دانشگاه را دارد.
حجت الاسلام والمسلمین مظاهری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع بم نیز با تأکید بر اینکه کار آموزش عالی کار دشواری است، به بخش از فعالیت ها و اقدامات دکتر نظام آبادی پور اشاره کرد و از زحمات و تلاش های وی قدردانی کرد و دکتر نوراللهی را فردی مومن و توانمند معرفی و برای وی آرزوی موفقیت کرد.
در پایان این مراسم  دکتر روشن حکم وزیر علوم جهت سرپرستی مجتمع آموزش عالی بم را به دکتر محمد علی نوراللهی ابلاغ کرد و از تلاش‌های دکتر حسین نظام آبادی پور، رئیس سابق این مجتمع نیز قدردانی شد.
گفتنی است در این مراسم دکتر ابراهیمی، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید باهنرکرمان، حبیب الهی، رئیس آموزش و پرورش بم، عارف کیا، رئیس دادگستری بم، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهرو فرماندار بم نیز حضور داشتند.