معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم: علم و دانش پایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی است

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۳ کد : ۱۴۴۹۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۳۵
دکتر سعدالله نصیری قیداری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پایه و ستون محکم اقتدار نظام جمهوری اسلامی، علم و دانش است.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم تودیع و معارفه ...
دکتر سعدالله نصیری قیداری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پایه و ستون محکم اقتدار نظام جمهوری اسلامی، علم و دانش است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کاشان دکتر نصیری قیداری با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید به اهمیت علم افزود: اگر اقتصاد ما دانش بنیان باشد، شاهد توسعه کشور در تمامی عرصه ها خواهیم بود.
وی اقتصاد مقاومتی و تجاری سازی علم را رمز شکوفایی کشور دانست و اظهار داشت: سیاست گزاری های کشور باید به نحوی صورت گیرد که در مسیر علم و تفکر حرکت کنیم.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم توجه به تفکر و مغزهای متفکر انسان ها را در راستای رسیدن به اهداف متعالی حائز اهمیت دانست و افزود: ذهن یک انسان می تواند به اندازه تمام ذخائر نفتی برای کشور ما عایدات داشته باشد.
وی ابراز امیدواری کرد: با الهام از آموزه های قرآن و با تلاش در مسیر بالادستی بتوانیم در حوزه علم و معرفت قدم مثبتی برداریم.
دکتر نصیری قیداری اقتدار و تمام ارکان نظام جمهوری اسلامی را مرهون برکات خون شهدا دانست و افزود: این نظام بوستانی است که بایستی ثمره آن توسط باغبانان و مسئولان زحمت کش به ثمر برسد.
وی شهر کاشان را شهر علم پرور و مفاخر بزرگ در حوزه های مختلف علوم فرهنگی، مذهبی، سیاست و نجوم برشمرد و  ابراز امیدواری کرد تا از این سرزمین حاصلخیز افراد بیشتری بر آسمان علم و معرفت تحویل جامعه داده شوند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم در خاتمه از زحمات و خدمات دکتر عباس کتابی رئیس پیشیین دانشگاه کاشان قدردانی کرد و افزود: امید است تا دکتر عباس زراعت سرپرست جدید این دانشگاه، گام هایی  که در راستای توسعه علمی در این دانشگاه برداشته شده ، به سر منزل مقصود برساند.