معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور برارجحیت کیفیت بر کمیت در صنایع دارویی و درمانی دامپزشکی تاکید کرد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۴۴۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۳
دکترهاشم زاده معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در سومین کنگره بین المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی در دانشگاه شهرکرد برضرورت کیفی سازی صنایع دارویی و درمانی دامپزشکی تأکید کرد. ب...
دکترهاشم زاده معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در سومین کنگره بین المللی  فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی در دانشگاه شهرکرد برضرورت کیفی سازی صنایع دارویی و درمانی دامپزشکی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترهاشم زاده درآیین افتتاحیه سومین کنگره بین المللی فارماکولوژی و علوم دارویی دامپزشکی دردانشگاه شهرکرد گفت: در کشور بالغ بر 160 واحد تولیدکننده داروی دامپزشکی، 1700 داروخانه عرضه داروهای دامپزشکی و 200 توزیع کننده دارو وجود دارد و به لحاظ علمی نیز قوی و در حال پیشرفت هستیم با این حال اغلب ساختارهای دارویی دامپزشکی کشور بر کمیت تمر‌کز دارند و کیفی سازی کمتر مورد توجه قرار گرفته است، لذا ایجاد پژوهشکده تولیدات دارویی دامپزشکی و بهره گیری از توانمندی های اعضای هیئت علمی و متخصصین سراسر کشور ضروری است.
دکترهاشم زاده کمبود آب، خاک حاصلخیز، موانع تولید و صادرات را محدویت های موجود در کشور عنوان و تصریح کرد: کشور ما پتانسیل هایی چون سرمایه و نیروهای انسانی متخصص و کارآزموده دارد که می بایست به خوبی از آنها بهره گرفته تا محدودیت ها را پوشش دهد.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به وجود زمینه‌ کار درحوزه داروهای دامپزشکی، گفت: توجه به صنایع تولیدات دارویی دامپزشکی به عنوان صنایع جانبی تولیدات دامی، راهی برای افزایش تولیدات دامی و بهبود کیفیت این محصولات است.
دکترهاشم زاده خاطرنشان کرد: برون سپاری برنامه ریزی شده و تحت نظارت امور مرتبط با دامپزشکی، یکی از رویکردهای دولت برای کیفی سازی، سیاست های کمیت گرای موجود در حوزه تولیدات دارویی دامپزشکی است و از این طریق می توان آموزش ها، نظارت‌ها، آزمایشگاه ها و تمامی زیرساخت‌های موجود را کیفی سازی کرد.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در پایان گفت: در حوزه درمان نیز تمامی تلاش ها بر این است که دامپزشکی رقابتی به دامپزشکی مسئولیت پذیر تبدیل شود.