معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی: زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی(عج) به دست دانشگاهیان است

۰۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۲ کد : ۱۴۴۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۳
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: زمینه سازی ظهور حضرت مهدی(عج) امروز به دست دانشگاهیان، حوزویان و کسانی است که بتوانند این مرجعیت علمی و عقلانی...
حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: زمینه سازی ظهور حضرت مهدی(عج) امروز به دست دانشگاهیان، حوزویان و کسانی است که بتوانند این مرجعیت علمی و عقلانیت دین را متجلی کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام و المسلمین حسینی در مراسم افتتاحیه نمازخانه پردیس رضوان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) که با حضور دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر خلیل زاده رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) و جمعی از مدیران وزارتخانه و مسئولان آستان قدس رضوی برگزار شد، با تبریک ایام ولادت حضرت مهدی(عج)، افزود: امشب شبی ویژه است. وظیفه و تکلیف یک مومن و معتقد واقعی علاوه بر برگزاری جشن های شور و سرور به مناسبت این ایام، شناسایی و تبیین معارف دینی و رضوی است.
وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع)، گفت: وقتی حضرت مهدی(عج) ظهور پیدا می کنند، خود حضرت مکلفند و ماموریتی ویژه دارند. تکلیف ایشان این است که عقول و اندیشه بندگان را به کمال برسانند.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی تصریح کرد: از این روایت و ده‌ها روایت این چنینی که وظیفه منتظران را مشخص می کند، در می یابیم که امروز اندیشه ورزی و به کمال رساندن عقل ها جز تکالیف یک جامعه اسلامی است. ایران اسلامی ما دستاوردها و توفیقات زیادی را کسب کرده است، اما در حوزه های مختلف نباید غفلت کنیم، زیرا فاصله ها از آن چیزی که قرار است به آن برسیم، خیلی زیاد است.
وی با اشاره به بیانات حضرت امام(ره) که فرمودند دانشگاه کارخانه آدم سازی است، افزود: این بیان و فرمایش از روی عاطفه و احساس و شور نبوده، بلکه کاملا با محاسبات دقیق و برگرفته از مبانی دینی عنوان شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: اگر بناست دانشگاه تاسیس کنیم، باید الگو و مطلوب باشد، زیرا این هدف را نظام اسلامی از آستان قدس رضوی مطالبه دارد و نیاز جامعه اسلامی ما به مدیران متعهد، متدین و کارآمد است.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، افزود: باید جهادی فکر و عمل کرد. منشور 7 ماده ای مقام معظم رهبری در حکم تولیت آستان قدس رضوی هم این نکته را گوشزد می کند.
وی با بیان اینکه باید این دانشگاه با یک نگاه جدید و رویکرد متفاوت و متمایز با گذشته به سمتی برود که دانشگاهی در طراز نام حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و نام مقدس نظام جمهوری اسلامی باشد، ادامه داد: دانشگاه امام رضا(ع)، منتسب به امامی است که قائم آل محمد (ص) است و باید ارائه دهنده الگو و الهام بخش برای سایر نهادهای فرهنگی و دانشگاه‌ها باشد.
وی تصریح کرد: انتظار پیامش واحد است. این زمین را صالحان به وراثت می برند و عمران و آبادنی زمین با صالحان است. صالح کسی است که اقدامی منطبق با نیت‌های مخلصانه و عمل های تطبیق یافته با موازین شرعی انجام دهد. این نکته را بسیاری از ائمه اطهار (ع) و صالحان در دعاهای خودشان خواسته اند.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این وظیفه ماست در آستانی که منتسب به امام رضا(ع) است این جایگاه احراز شود و در راهبردهای سند چشم انداز آستان قدس رضوی به این مهم دست یابیم.
گفتنی است بنای نمازخانه پردیس رضوان که همزمان با دهه کرامت سال 1394 کلنگ زنی شده بود، در زمینی به وسعت 200 مترمربع در محل پردیس خواهران (رضوان) دانشگاه بین المللی امام رضا علیه السلام احداث شده است.

( ۱ )