معاون پژوهشی وزیر علوم از لغو پذیرش بدون کنکور در دکتری پژوهش محور خبر داد

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۶ کد : ۱۴۴۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۳
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: از امسال پذیرش دانشجو در دوره دکترای پژوهش محور فقط از طریق آزمون نیمه متمرکز دکتری صورت گرفته و پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور از طریق سامانه سازم...
معاون پژوهشی وزیر علوم از لغو پذیرش بدون کنکور در دکتری پژوهش محور خبر داد
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: از امسال پذیرش دانشجو در دوره دکترای پژوهش محور فقط از طریق آزمون نیمه متمرکز دکتری صورت گرفته و پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور از طریق سامانه سازمان امور دانشجویان بدون کنکور لغو شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی در خصوص آخرین وضعیت پذیرش دانشجو در دوره دکترای پژوهش محور گفت: اصلاح نهایی آیین نامه دوره دکترای پژوهش محور در فرآیند کار قرار دارد ولی برای سال جاری  تصمیم گیری در این رابطه صورت گرفته است.
وی افزود: از این پس مقرر شد تمام دانشجویان متقاضی دکترای پژوهش محور از آزمون نیمه متمرکز دکتری انتخاب شوند و پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور از طریق سامانه سازمان امور دانشجویان که دانشجو با ارائه درخواست و بدون کنکور و تنها با ارزیابی پذیرش می شد، لغو شود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در خصوص اینکه آیا مراکز پذیرنده دانشجویان دوره دکترای پژوهش محور که به شیوه قبل دانشجو پذیرش کرده مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، گفت: این دانشگاه‌ها  ارزیابی و بررسی می شوند تا مقررات مربوطه را به طور کامل رعایت کنند.


( ۱ )