معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از راه‌اندازی کلینیک صنعت نفت در این دانشگاه خبر داد

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۵ کد : ۱۴۴۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۱۲
دکتر ابراهیم حاجی دولو معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از راه‌اندازی کلینیک صنعت نفت با همکاری شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در این دانشگاه خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حاجی ...
دکتر ابراهیم حاجی دولو معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از راه‌اندازی کلینیک صنعت نفت با همکاری شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حاجی دولو در نشست توجیهی کلینیک صنعت نفت که در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: با تکیه‌بر توانایی‌های علمی اعضای هیئت ‌علمی دانشگاه، تلاش خواهیم کرد با تأسیس این کلینیک در حل مشکلات حوزه صنعت نفت استان و کشور مؤثر باشیم.
وی افزود: عمده فعالیت این مرکز مشاوره دادن به حوزه صنعت نفت استان است و مقالات، پروژه‌ها و تحقیقاتی که از سوی اعضای هیئت ‌علمی به این کلینیک ارائه می‌شود، امتیازی برای استادان محسوب خواهد شد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز تأکید کرد: راه‌اندازی این کلینیک برای نخستین بار در استان انجام می‌شود و در هفته آینده برای امضای تفاهم‌نامه پایانی نشستی با حضور مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب در دانشگاه برگزار می‌شود.
دکتر حاجی دولو گفت: هدف از برگزاری این نشست شناسایی ظرفیت‌ها و نقاط ضعف و قوت دانشگاه برای هرچه پویاتر کردن این کلینیک است.
وی با اشاره به اینکه استان خوزستان پس از تهران دومین تولید ناخالص ملی را دارد، عنوان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز می‌تواند در تمامی بخش‌ها به توسعه هرچه بیشتر استان کمک کند.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، اظهار کرد: امسال تلاش خواهیم کرد ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه را به مجموعه استان خصوصاً حوزه صنعت به خوبی معرفی کنیم.
همچنین در ادامه این نشست دکتر علیرضا دنه دزفولی مدیر مرکز تحقیقات حفاری دانشگاه و دکتر افشین قنبرزاده رئیس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه توضیحاتی در خصوص راه‌اندازی کلینیک صنعت نفت ارائه کردند.