معاون پژوهش وفناوری وزیرعلوم: رشد مطلوب علمی کشور در اثرفعالیت جهادی جامعه دانشگاهی کشور به دست آمده است

۲۴ تیر ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۱ کد : ۱۴۴۴۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۰۴
معاون پژوهش وفناوری وزیرعلوم در دیدار با امام جمعه شهر کرد و نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری گفت: علیرغم کمبود بودجه آموزش عالی  کشور  وتحریم هایی که در گذشته برهمکاری های علمی ...
معاون پژوهش وفناوری وزیرعلوم: رشد مطلوب علمی کشور در اثرفعالیت جهادی جامعه دانشگاهی کشور به دست آمده است
معاون پژوهش وفناوری وزیرعلوم در دیدار با امام جمعه شهر کرد و نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری گفت: علیرغم کمبود بودجه آموزش عالی  کشور  وتحریم هایی که در گذشته برهمکاری های علمی بین المللی حاکم بود،رشد مطلوب علمی کشور درسطح دنیا مطلوب است و این دستاوردها فقط در اثر فعالیت جهادی جامعه دانشگاهی کشور به دست آمده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر وحیداحمدی افزود:آنچه که در رشد علمی کشور وتوجه عمومی به علم و فناوری رخ داده است نتیجه تاکیدات مقام معظم رهبری و فرهنگ سازی های هدفمند ایشان در این زمینه است.
دبیر کل شورای عالی عتف گفت: مفاهیمی مانند مرجعیت علمی در دنیا، اقتصاد دانش بنیان واقتصادمقاومتی که بسیار تخصصی و معنا دار هستند برای اولین بار در میان مسئولان نظام ، توسط مقام معظم رهبری مطرح شده که نشان دهنده محوریت علم و فناوری برای توسعه کشور در دیدگاه ایشان است.
وی تاکید کرد: باید شخصیت های فرهنگی و دستگاه های تبلیغی و ترویجی کشور باجدیت فرهنگ سازی در خصوص اهمیت علم،پژوهش و فناوری را ادامه دهند تا باور به نقش علم در توسعه کشور  به تمامی سطوح  مردم تسری یابد.
معاون پژوهش وفناوری وزیرعلوم گفت: دانشگاه ها ومراکز پژوهشی در ایران عرضه محور هستند و وزارت علوم برای تقویت بخش تقاضا، با وزارت خانه و سازمان های مختلفی قرارداد همکاری امضا کرده و قرارداد 1000میلیارد تومانی با وزارت نفت برای برداشت بیشتر از مخازن نفتی با مشارکت دانشگاه ها و قرارداد 500 میلیارد تومانی در بخش پالایش و پتروشیمی از جمله اقداماتی است که برای تقاضا محور کردن پژوهش های دانشگاه ها صورت گرفته است.
امام جمعه شهر کرد نیز در این دیداربا قدردانی از حضور معاون پژوهش وفناوری وزیرعلوم و هیئت همراه در دانشگاه شهر کرد، گفت تداوم این بازدیدها ضرورت دارد زیرا  با هر حضور و بازدید مسئولان، روحیه جدیدی  در مجموعه های دانشگاهی ایجاد می شود.
حجت الاسلام  و المسلمین محمد علی نکونام اظهار داشت: پیشرفت علمی کشور حاصل حمایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است  و ما به دلیل داشتن چنین رهبر خردمند وحکیمی باید قدردان خداوند باشیم .
نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری افزود: در مبانی دین اسلام به علم بسیار تاکید شده است زیرا یکی از راه های کسب عزت است و عزتمندی مسلمانان در همه حوزه ها از آموزه های اسلام است.
امام جمعه شهر کرد, پیوند دانشگاه ها با نیازهای جامعه و همراه کردن ایمان ، اعتقاد الهی و تعهد به پیشرفت کشور را از نکاتی دانست که باید توسط مسئولان آموزش عالی در کشور  دنبال شود.
گفتنی است معاون پژوهش وفناوری وزیرعلوم و مدیران کل این معاونت برای حضور در نشست معاونان پژوهش و فناوری استان های یزد, اصفهان و چهار محال و بختیاری در دانشگاه شهر کرد  به این شهر سفر کرده بودند.