معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: همه علوم از جمله سیاست و مدیریت باید در راستای اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۱ کد : ۱۴۴۴۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۴۵
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اعلام کرد: همه علوم از جمله سیاست و مدیریت باید در راستای اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی در مراسم افتتاحیه دهمین...
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: همه علوم از جمله سیاست و مدیریت باید در راستای اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اعلام کرد: همه علوم از جمله سیاست و مدیریت باید در راستای اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی در مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی با بیان این که جهت‌گیری کشور به سمت فعالیت‌های ارزشمند و افتخار آمیز است، گفت: در این مسیر باید کاری نوین و مبتکرانه انجام شود و سیاست، اقتصاد و سایر علوم به سمت تکیه بر اصل دانش‌بنیان شدن برود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با تاکید بر این که نمی‌توان با الگوهای کلیشه‌ای به توفیقاتی در زمینه‌های گوناگون دست یافت، ادامه داد: در اتخاذ این مسیر هم باید خلاقیت داشت و هم باید روش‌های مختلفی را که با شرایط جدید کشور هماهنگ است، دنبال کرد.
وی با اشاره به جشنواره‌های گوناگون کشوری تصریح کرد: جشنواره های علمی همچون خوارزمی و فارابی  نیز در کشور برگزار می‌شود، ولی جشنواره شیخ بهایی در توسعه کشور نقش بهتری می‌تواند ایفا کند زیرا مسئولان و رهبران نظام به دنبال پیشرفت فن‌آفرینی برای نظام هستند.
دکتر احمدی با تاکید بر این که فن‌آفرینی از عوامل حفظ نظام است گفت: اگر مردم و سرمایه گذاران بخواهند در مسیر حفظ نظام نقش‌آفرینی کنند به جز این راه، راهی نیست.
وی با اشاره به اینکه با فن‌آفرینی هم فرهنگ متحول می‌شود و هم ارتباط منطقه‌ای و اقتدار ملی حفظ می‌شود، گفت: مسائل محیط زیست و نیروی انسانی به هم پیوسته است و به دنبال این هستیم که با عزم ملی و مدیریت جهادی آن را محقق کنیم.
دکتر احمدی با تاکید بر قوانین کافی برای تحقق اهداف ملی اظهار کرد: تنها مشکلی که داریم اجرای قوانین است و یکی از افتخارات ما این است که قانون و ظرفیت نیروی انسانی لازم را داریم.
وی با اشاره به اینکه کار و حضور فعالی در منطقه داریم، افزود: یک دهه برای اهداف خود تلاش کرده‌ایم و بنابراین باید با تمام نیرو به جلو پیش برویم.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در خاتمه با تاکید بر کار و تلاش خاطر نشان کرد: توجه به زیرساخت‌ها، نیروی انسانی، فرهنگ‌سازی و تعمیق ابعاد فرهنگی از جمله کارهایی است که باید انجام دهیم و باید به همه دستگاه‌ها امید و آگاهی دهیم که می‌توانیم به اهداف خود برسیم.