تیم دانشگاه تبریز مقام نخست مسابقات نوآوران انرژی و محیط زیست در بخش برنامه هوشمند کسب کرد

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۳ کد : ۱۴۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۸
در دومین دوره مسابقات نوآوران انرژی و محیط زیست، تیم دانشگاه تبریز موفق به کسب مقام اول در بخش " اپ برتر" از دیدگاه مخاطبین شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ایجاد بستر خلاقیت و نوآوری، حمایت از کسب...
در دومین دوره مسابقات نوآوران انرژی و محیط زیست، تیم دانشگاه تبریز موفق به کسب مقام اول در بخش " اپ برتر" از دیدگاه مخاطبین شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ایجاد بستر خلاقیت و نوآوری، حمایت از کسب و کار های دانش بنیان، و توانمند سازی هسته های پژوهشی نو پا در جهت تولید و توسعه محصول تجاری در حوزه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در قالب توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه و فرهنگ سازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان از جمله مهم ترین اهداف این مسابقات بود.
محورهای موضوعی این مسابقه شامل صرفه جویی انرژی، صرفه جویی آب، آب و انرژی، انرژی های تجدید پذیر، خانه های هوشمند با محوریت انرژی و محیط زیست، شهر هوشمند با محوریت انرژی و محیط زیست، کنترل ترافیک، فناوری های جدید با در نظر گرفتن شاخص های انرژی و محیط زیست و آلودگی محیط زیست بود و  تیم دانشگاه تبریز با اپ "Smart Wave" در موضوع مدیریت انرژی هوشمند خانه که در راستای وارد ساختن مصارف خانگی در طرح‌های مدیریت مصرف شرکت توزیع بود، موفق به کسب مقام برتر شد.
بر اساس این گزارش، این مسابقه توسط مرکز نوآوری و توسعه فناوری ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست، شهریور ماه سالجاری در دانشگاه صنعتی شریف و با شرکت 20 تیم برگزار شد.
گفتنی است این مسابقه در بخش های، اپ های برگزیده از نگاه داوران، اپ های برگزیده از نگاه مخاطبان، اپ های برگزیده دانش آموزی و حمایت از اپ های برتر در راستای تجاری سازی برگزار شد.