معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: ٣٠٠میلیارد تومان پروژه نفتی به دانشگاه ها واگذار می‌شود

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۲ کد : ۱۴۴۲۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۰۳
<div dir="None">دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از تعریف 19 پروژه کلان با اعتبار 300 میلیارد تومان توسط وزارت نفت برای دانشگاه‌ها خبر داد. </div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اح</div> ...
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: ٣٠٠میلیارد تومان پروژه نفتی به دانشگاه ها واگذار می‌شود
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از تعریف 19 پروژه کلان با اعتبار 300 میلیارد تومان توسط وزارت نفت برای دانشگاه‌ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی در نشست خبری دهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی که در محل وزارت علوم برگزار شد، گفت: در شرایط کنونی که نظام، هدف گذاری خود را بر روی توسعه اقتصاد بر مبنای اقتصاد دانش بنیان قرار داده است جشنواره شیخ بهایی با جهت‌گیری خود می‌تواند جایگاه ویژه‌ای در این حرکت داشته باشد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره شیخ بهایی و جایگاه این جشنواره در فن آفرینی و کارآفرینی اظهار داشت: گرایش به سمت نظام ارزش‌گذاری ایده‌ها و سوق دادن آنها برای تولید و عرضه محصول به بازار از جمله مزایایی این جشنواره است.
 معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم فرهنگ‌سازی و تقویت سطح آگاهی و علمی را از دیگر مزایای این جشنواره برشمرد و تصریح کرد:‌ در جهان امروز فناوری باید بتواند موجبات ارتباطات بین‌المللی را فراهم کند که برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این جشنواره به خوبی گویای این مسئله است.
 وی افزود : مشکل عمده دستگاه‌های بهره‌بردار عدم آگاهی در به کارگیری فن‌آفرینان است به طوری که این دستگاه‌ها هنوز به مرحله ارتباط تنگاتنگ با مجموعه فن‌آفرینان داخلی نرسیده اند در حالی که استفاده از فن‌آفرینان داخلی در توسعه می‌تواند کشور را به سمت افزایش استاندارد و توسعه بین‌المللی سوق دهد.
 دکتر احمدی با اشاره به تعاملات مناسب صورت گرفته میان وزارت علوم با وزارتخانه های نفت، دفاع و صنعت و معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد که علاوه بر این سه وزارتخانه بتوان با سایر سازمان‌ها و وزارتخانه‌های دیگر نیز چنین تعاملاتی برقرار کرد تا آنها نیازهای خود را از طریق مجموعه‌های علمی و پژوهشی تامین کنند.
وی همچنین ایجاد کمیته‌ ارتباط با صنعت در مجلس شورای اسلامی زیر نظر هیئت رئیسه مجلس را از دیگر فعالیتهای صورت گرفته در این مسیر عنوان کرد و گفت: چندین جلسه با وزرا و مسئولان تمام دستگاه‌ها برقرار شده تا بتوانیم علاوه بر ارتباط تنگاتنگ بین صنعت و توانمندی‌های داخلی نسبت به رفع موانع قانونی نیز اقدام کنیم.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم عنوان کرد: جلسات مشترکی نیز با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان حفاظت محیط زیست داشتیم و امیدواریم طرحهای کلان مشترک ما و آنها در قالب تفاهم نامه نهایی به امضا برسد.
وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه میان وزارت علوم و وزارت دفاع خبر داد و گفت: بر این اساس وزارت دفاع پذیرفته است تا سهم 50 درصدی خود را در طرح‌های کلان ملی که مربوط به این وزارتخانه است بپردازد.
دکتر احمدی در خاتمه با بیان این که طرح های مشترک وزارت علوم و دیگر دستگاه ها و ارگان ها در سه سطح پروژه‌های کوچک، متوسط و کلان دنبال می‌شود افزود: در جلسه‌ای که در اواخر سال گذشته داشتیم تاکید کردیم طرح هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ٧٠ درصد در اولویت تخصیص اعتبار قرار گیرند تا هرچه زودتر به پایان برسند.