معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام در ایتالیا بازدید کرد

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۴ کد : ۱۴۴۱۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۳
در دیدار دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ازمرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلامICTP) )در شهر تریست ایتالیا مقررشد اقدامات مربوط به ایجاد مرکز منطقه ای ICTP در ایران صورت پذیرد.  به...
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام در ایتالیا بازدید کرد
در دیدار دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم ازمرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلامICTP) )در شهر تریست ایتالیا مقررشد اقدامات مربوط به ایجاد مرکز منطقه ای ICTP در ایران صورت پذیرد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در دیدار دکتر احمدی و هیئت همراه از بخش های مختلف مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام (ICTP ) ، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و پروفسور فرناندو رئیس ICTP برنامه اجرایی همکاری علمی و تحقیقاتی ایران و  این مرکز به امضا رسید که براساس آن اقدامات مربوط به ایجاد مرکز منطقه ای ICTP در ایران انجام خواهد شد. 
در این دیدار ، هیئت ایرانی شامل دکتر وحید احمدی ،دکتر رضا منصوری و دکتر خسرو پیری از بخش های اصلی ، پارک های علمی و کتابخانه مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام بازدید کردند.
گفتنی است: مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام (به اختصارICTP ) نام مرکزی علمی-آموزشی است که عبدالسلام دانشمند پاکستانی و برنده جایزه نوبل فیزیک، در سال ۱۹۶۴در ۱۰ کیلومتری شهر تریست ایتالیا تأسیس کرد. این مرکز تحت توافقنامه سه جانبه میان دولت ایتالیا، یونسکو و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) فعالیت می‌کند وهدف این مرکز توسعه و ایجاد انگیزه در تحقیق و تحصیل رشته‌های پیشرفته به ویژه در کشورهای در حال توسعه است و  فعالیت‌های آن اکثر جنبه‌های علم فیزیک و کاربردهای آن را شامل می شود.