معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بر تقویت مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور تاکید کرد

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۴۳۷۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۴۲
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در مراسم معارفه سرپرست مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور بر ضرورت تقویت این مرکز به عنوان مرکزی برای کارشناسی و تدوین برنامه ها تاکید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ...
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بر تقویت مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور تاکید کرد
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در مراسم معارفه سرپرست مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور بر ضرورت تقویت این مرکز به عنوان مرکزی برای کارشناسی و تدوین برنامه ها تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر وحید احمدی تدوین سیاست‌های علمی کشور را از وظایف ذاتی این مرکز نام برد و اظهار داشت : در حال حاضر دبیرخانه شورای علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز تحقیقات سیاست علمی در این حوزه فعال هستند و این در حالی است که جایگاه این مرکز بالاتر است.
وی افزود:وزارت علوم نیاز به مراکزی دارد که در زمینه‌های مرتبط با فعالیت های آن،کار کارشناسی انجام دهد که یکی از این مراکز، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور است و این مرکز می‌تواند وزارت علوم را در تدوین برنامه ششم توسعه در بخش علم و فناوری، اقتصاد مقاومتی، علم‌سنجی و تعیین شاخص‌های علم و فناوری یاری کند.
دکتر احمدی با اشاره به وظایف دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری  و تدوین  قوانینی مانند  قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: حوزه‌های علمی و فناوری کشور باید  از ظرفیت‌های این  دبیرخانه بهره مند شوند . 
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم نظارت بر اجرای  قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، پایش و آمایش وضعیت  علم و فناوری،  دریافت گزارش عملکرد اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی و پیگیری اجرایی شدن  سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری را از جمله وظایف دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری نام برد و افزود: براین اساس به دنبال ایجاد هویت مستقل برای این دبیرخانه هستیم.
گفتنی است:در این مراسم دکترحمید کاظمی به عنوان سرپرست مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور معرفی و از خدمات دکتر محمد ابویی رئیس سابق این مرکز قدردانی شد.