معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم :پارک علم و فناوری یزد از پارک های موفق و باسابقه کشور است

۱۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۲ کد : ۱۴۳۶۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۷۹
دکتر وخید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به نقش پارک های علم و فناوری به عنوان بستر کارآفرینی و نوآوری در توسعه پژوهش گفت: پارک های علم و فناوری و مراکز رشد یکی از مدل های موفق دنیای پیشرفته هستند.به گزارش رو..
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم :پارک علم و فناوری یزد از پارک های موفق و باسابقه کشور است
دکتر وحید احمدی ،معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به نقش پارک های علم و فناوری به عنوان بستر کارآفرینی و نوآوری در توسعه پژوهش گفت: پارک های علم و فناوری و مراکز رشد یکی از مدل های موفق دنیای پیشرفته هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر احمدی در حاشیه بازدید از مرکز رشد زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد گفت: پارک ها می توانند کارهای تحقیقاتی انجام شده در دانشگاه ها را به سمت تجاری سازی و تبدیل به ثروت پیش ببرند.
وی با اشاره به فعالیت حدود 37 پارک علم و فناوری و 157 مرکز رشد در کشور، اظهار داشت: یکی از سیاست های اصلی ما این است که در هر استان حداقل یک پارک تاسیس شود.
به گفته دکتر احمدی، اخیرا ایجاد پارک های تخصصی مانند پارک نیرو و ict نیز در دستور کار قرار گرفته و در بخش خصوصی نیز درخواست ها در حال بررسی است.
وی با بیان اینکه مراکز رشد ابزار قدرتمندی هستند، تصریح کرد: قانون شرکت های دانش بنیان در زمره قوانین پیشرفته کشور قرار دارد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در ادامه پارک یزد را مجموعه ای باسابقه و موفق دانست و گفت: خوشبختانه این مجموعه عملکرد مطلوبی در حوزه علوم انسانی داشته است.

​​