معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم : باید توجه داشت پیشرفت پژوهش در اولویت باشد‏

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۴ کد : ۱۴۳۵۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۰
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر خسرو پیری سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری دیدار و گفتگو...
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم : باید توجه داشت پیشرفت پژوهش در اولویت باشد‏
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر خسرو پیری سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر احمدی اظهار داشت: از آنجا که دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری یک دانشگاه تخصصی می باشد و دانشگاه تخصصی، دانشگاه ماموریت محور است و از لحاظ اعتبارات محدود می باشد، امیدواریم با تاکید بر هدفمندکردن و کار آمد کردن نظام دانشگاهی پیشرفت داشته باشیم.
وی در ادامه گفت: با توجه به لزوم تقاضا محور شدن دانشگاه های کشور باید توجه داشت پیشرفت پژوهش در اولویت باشد و باید شاخص های بودجه ریزی دانشگاه ها مورد بررسی بیشتر قرار گیرند و ما در این زمینه تلاش های زیادی کرده ایم.
وی عنوان داشت: برقراری تفاهم نامه دانشگاه ها با وزارتخانه و حتی بخش خصوصی باید مورد توجه قرار گیرد و باید از تمام پتانسیل شبکه های آزمایشگاهی استفاده شود.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم خاطر نشان کرد: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری می تواند با عقد تفاهم نامه در زمینه های مختلف با جهاد کشاورزی و محیط زیست و حتی بخش صنعت از استعداد ها و توانمندی های خود استفاده کند تا راه گشای پیشرفت و رفع نیازمندی ها در استان و کشور شود.
در ادامه دکتر بهمنیار رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: این دانشگاه از سال 52به عنوان مدرسه آموزش عالی شروع به کار کرده و در سال 87 به دانشگاه ارتقا یافت و دارای پتانسیل های بالایی می باشد.
وی افزود: 430دانشجو در مقطع دکتری و حدود 800 دانشجوی کارشناسی ارشد و 2000دانشجوی کارشنایی در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
دکتر بهمنیار افزود: از آنجا که مازندران را به عنوان یک استان کشاورزی می شناسند، دانشگاه با ظرفیت و توانمندی هایی که دارد به دنبال تنوع بخشیدن به رشته ها و بالا بردن کیفیت در حوزه پژوهشی می باشد تا پاسخگوی نیازهای استان و کشور باشد.
رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه تفاهم نامه بین وزارت علوم و جهاد کشاورزی راهگشایی خوبی خواهد بود اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود 300 پایان نامه در سال93-94 در طرح های کوچک و بزرگ به پایان رسیده، کارگروهایی در زمینه کاربردی کردن پایان نامه تشکیل شده است تا مسیر پیشرفت این تفاهم نامه تسریع شود.
وی تصریح کرد: پژوهشکده های "اکوسیستم های خزری" و "ژنتیک و زیست فناوری" با تمام تلاش به فعالیت می پردازند و با توجه به کثرت محققان و بودجه ناکافی کارهای بزرگ نمی شود انجام داد و از وزارت علوم انتظار مساعدت بیشتر داریم تا در مسیر کیفیت بخشی پژوهش موفق باشیم.