معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و جمعی از روسای پارک های علم و فناوری کشورمان وارد مسکو شدند

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۰ کد : ۱۴۳۲۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۳۴
هیاتی متشکل از روسای پارک های علم و فناوری کشورمان به ریاست دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف شرکت در کنفرانس سالیانه انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری (...
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و جمعی از روسای پارک های علم و فناوری کشورمان وارد مسکو شدند
هیاتی متشکل از روسای پارک های علم و فناوری کشورمان به ریاست دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف شرکت در کنفرانس سالیانه انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری (IASP) و دیدار با مقامات علمی و فناوری کشور روسیه وارد مسکو پایتخت روسیه شدند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس آشنایی مدیران پارک ها و موسسات فناوری دنیا از جدیدترین محصولات و دستاوردهای یکدیگر و فناوری های نو دنیا است.
 وی افزود: در این کنفرانس که به صورت سالیانه در یکی از کشورهای دنیا برگزار می شود علاوه بر تعامل مدیران موسسات فناوری با یکدیگر،  موقعیت مناسبی برای پارکهای پیشرفته تر وجود دارد تا به  معرفی و کسب بازار برای محصولات خود اقدام کنند.
 وی افزود: برای پارکها  و موسسات فناوری با قدمت کمتر فرصتی وجود دارد تا  برای جلب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری و یا ترکیبی از این دو اقدام کنند.
دبیرکل شورای عالی عتف  با اشاره به اینکه  این کنفرانس در سال گذشته در کشور چین برگزار شد و در سال آینده نیز قرار است کشور ترکیه میزبان این مراسم باشد گفت:مطابق برنامه اعلام شده، کنفرانس مسکو از روز سه شنبه این هفته رسما شروع خواهد شد  که مدیران و روسای بیش از  چهارصد پارک علم و فناوری و جمع قابل توجهی از مسئولان عالیرتبه فناوری کشورها از سراسر دنیا  در این کنفرانس حضور دارند. 
وی با اعلام اینکه  یکصد و پنجاه هزار شرکت فناوری در 400 پارک علم و فناوری دنیا عضویت دارند گفت: این کنفرانس فرصت بسیار مناسبی برای روسای پارکهای علم و فناوری  کشورمان است که علاوه بر آشنایی  با رویدادهای روز دنیا در حوزه فناوری بتوانند  با پارک های توسعه یافته و کمتر توسعه یافته جهت همکاری های آینده در زمینه انتقال و فروش دوجانبه فناوری و محصولات فناورانه رایزنی، تعامل و حتی انعقاد قرارداد دوطرفه و یا چند جانبه داشته  باشند. 
دکتر احمدی یکی دیگر از مهم ترین اهداف و اهمیت کنفرانس امسال را حضور فعال و پررنگ جمهوری اسلامی ایران برای کسب میزبانی کنفرانس سال 2018 IASPعنوان کرد و گفت:  خوشبختانه با برنامه ریزی، رایزنی و اقداماتی که از سه سال قبل  توسط وزارت علوم آغاز شده است امید زیادی وجود دارد که در کنفرانس پیش رو، کشورمان  آرای لازم را برای کسب میزبانی به دست آورد.
 وی گفت: در صورت انتخاب ایران به عنوان میزبان  کنفرانس 2018IASP  ، این کنفرانس در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برگزارمی شود.