معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از مرکز بین المللی فیزیک نظری در ایتالیا بازدید کرد

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۳ کد : ۱۴۳۰۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۲۷
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از  مرکز بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام در ایتالیا بازدید و با رئیس این مرکز  دیدار و گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در دیدار معاون پژوهش و فناور...
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از  مرکز بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام در ایتالیا بازدید و با رئیس این مرکز  دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در دیدار معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیئت ایرانی  با رئیس مرکز بین المللی فیزیک نظری در ایتالیا مقرر شد از ظرفیت های ICTP برای آموزش متخصصین و کارشناسان ایرانی در حوزه های مختلف فیزیک و رشته های وابسته استفاده و بهره برداری شود.
در ملاقات نماینده ICTP و هیئت ایرانی ، مقرر شد سالانه 5 کارشناس و متخصص ایرانی بتوانند در زمینه های مرتبط با فیزیک  از برنامه آموزشی، پژوهشی و حمایت های مرکز بین المللی فیزیک نظری در خصوص استفاده از تجهیزات  باریکه خط(Beam Line) در سنکروترون Elettra استفاده کنند.
گفتنی است: معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  در راس هیئتی  به  کشور ایتالیا  سفر کرده و  در این سفر سه روزه از تعدادی از مراکز علمی و آموزشی این کشور بازدید کرد


( ۱ )