معاون امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویی کشور خواستار توجه بیش از پیش و اهمیت دادن به ورزش در دانشگاه‌ها شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۳ کد : ۱۴۲۹۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۱۹
دکتر ریاضی معاون امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویی کشور خواستار توجه بیش از پیش و اهمیت دادن به ورزش به عنوان یک امر مهم در زندگی با توجه به سبک جدید زندگی شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ر...
معاون امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویی کشور خواستار توجه بیش از پیش و اهمیت دادن به ورزش در دانشگاه‌ها شد
دکتر ریاضی معاون امور دانشجویان داخل سازمان دانشجویی کشور خواستار توجه بیش از پیش و اهمیت دادن به ورزش به عنوان یک امر مهم در زندگی با توجه به سبک جدید زندگی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ریاضی درچهل و هفتمین گردهمایی مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که در دانشگاه قم برگزار شد اظهار داشت: توسعه کمی آموزش عالی و افزایش تعداد دانشجویان مسئولان را به این نتیجه رسانده که بدون مشارکت در سطوح مختلف انجام وظایف غیرممکن است.
 وی در ادامه به برخی از اقدامات صورت گرفته به خصوص در پروژه های تربیت بدنی اشاره کرد و گفت: با تلاش اداره کل امورفرهنگی و پیگیری سازمان امور دانشجویان در حد توان موفق شدیم تا بخشی از پروژه‌های تربیت بدنی را با تخصیص اعتبارت بهره برداری و زیرساخت ها را فراهم کنیم.
دکتر ریاضی پیگیری روش های علمی از پایش سلامت های عمومی دانشجویان را مدنظر قرار داد و افزود: داشتن ارزیابی از وضعیت عمومی سلامت دانشجویان و اقدامات موثر در بهبود وضعیت دانشجویان از مواردی است که با جدیت دنبال می شود. 
وی در خصوص سرانه ورزشی دانشگاه‌ها تصریح کرد: با جلساتی که شکل گرفت سرانه وزشی را از شکل مبهم بودجه ای خارج و آن را سروسامان دادیم که این یک اقدام مهم بود.
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان عنوان کرد: همچنین پیگیری کردیم تا بودجه های ورزشی در دانشگاه‌ها  به تربیت بدنی‌ها در دانشگاه‌ها اختصاص داده شود.
وی خواستار توجه بیش از پیش و اهمیت دادن به ورزش به عنوان یک امر مهم در زندگی با توجه به سبک جدید زندگی شد و بیان داشت: در حوزه تربیت بدنی اگر موفق شویم  ورزش را در زندگی دانشجویی ترویج دهیم بسیار موفق عمل کرده ایم.
دکتر ریاضی با بیان اینکه ورزش به عنوان یک فعالیت روزمره نقش اساسی در زندگی دارد و این امر در بین دانشجویان باید تقویت شود، گفت: در سبک زندگی های جدید ورزش آن گونه که باید پیش بینی نشده است و ما درصدد هستیم که این اقدام در زندگی مردم به عنوان یک سبک گنجانده شود.