معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان :توجه به صنعت تولید محصولات غذایی از اهمیت بسزایی برخوردار است

۲۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۶ کد : ۱۴۲۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۹
سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی دردانشگاه صنعتی اصفهان با حضور محققان، اساتید، دانشجویان و صنعتگران آغاز به کارکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسین خادمی معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی ا...
سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی دردانشگاه صنعتی اصفهان با حضور محققان، اساتید، دانشجویان و صنعتگران آغاز به کارکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسین خادمی معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان درآئین افتتاحیه این همایش گفت: تولید محصولات غذایی و توجه به این صنعت مهم درکشورهای پیشرفته صنعتی از اهمیت بسزایی برخوردار است و این درحالی است که متأسفانه درکشور ما با وجود فعالیت بخش زیادی از مردم در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی، این صنعت اثرگذار مورد توجه لازم قرار نگرفته است.
وی با تأکید بر لزوم به خدمت گرفتن صنعت دربخش کشاورزی، توجه ویژه به ایمنی صنایع غذایی را ازجمله مهم‌ترین اولویت‌های این صنعت عنوان کرد و افزود: بخش کشاورزی درایران تا سالیان متمادی همچنان در اولویت قرارخواهد داشت و آنچه که امروز درکنار کمیت موادغذایی اهمیت ویژه‌ای دارد، لزوم توجه به سالم بودن آن است.
وی با اشاره به توانمندی ها، افتخارات و ظرفیت های ارزشمند دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور، دانشکده کشاورزی این دانشگاه را با برخورداری از 80 عضو هیئت علمی، بزرگترین دانشکده این دانشگاه توصیف کرد.
معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان بخشی از دستاوردهای بین المللی این دانشگاه به ارائه گزارشی ازمقالات و یافته های پژوهشی، طرح های صنعتی و جوایز و افتخارات بین المللی کسب شده توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان پرداخت.
دکترمحمد شاهدی دبیرسومین همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی نیز مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش را توجه به سلامت، کیفیت و ایمنی غذا عنوان کرد و گفت: دین مبین اسلام نیز برای حلال، سالم و مفید بودن غذا اهمیت ویژه ای قائل است.
وی با تأکید برضرورت نگاه بهتر به روش ها و سرمایه گذاری ها در «طرح تحول سلامت» درکشور، سیاست های ابلاغی ازسوی مقام معظم رهبری به وزارت بهداشت را یادآور شد و افزود: دراین سیاست ها، پیش گیری نسبت به درمان در اولویت قراردارد ولی هنوز آن گونه که باید مورد توجه قرارنگرفته و عوامل زیادی سلامت جامعه را تهدید می کنند.
استاد دانشگاه صنعتی اصفهان تمامی مراحل سلامت از شروع تولید در مزرعه و واردات از خارج کشور تا مرحله مصرف را در بخش سلامت حائز اهمیت خواند و گفت: هوای پاک، آب سالم، غذای سالم، تغذیه صحیح، محیط زیست سالم، شرایط روحی روانی مطلوب، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و پیشگیری نسبت به حوادث مهمترین عوامل تامین کننده سلامت جامعه است که دراین میان آب، غذا و تغذیه سه عامل مهم و مرتبط با یکدیگر محسوب می شوند.
وی با اشاره به عوامل تهدیدکننده سلامت جامعه، آب های آلوده، خشکسالی، استفاده از پساب آلوده و تصفیه نشده بری تولید سبزیجات و محصولات غذایی، استفاده از کودهای شیمیایی بیش از حد و نیز کودها و خاک های آلوده برای فراوده هایی چون میوه و سبزی، وجود باقیمانده سموم، فلزات سنگین، مایکوتوکسین ها و باقیمانده آنتی بیوتیک ها، داروها و هورمون ها درمحصولات غذایی کشاورزی و استفاده از نگهدارنده های مجاز و غیرمجاز برای نگهداری مواد غذایی را ازجمله این عوامل تهدید کننده بیان کرد.
استادعلوم و صنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان آمار وزارت بهداشت درخصوص افزایش بیماری های مزمن درکشور گفت: مواد غذایی ناسالم از عوامل زمینه‌ساز سرطان است و در صورت آلوده بودن مواد غذایی و عدم دقت کافی در تولید، نگهداری و فراوری، خطر سرطان‌زا بودن آن ها وجود دارد.
دکترشاهدی درادامه گفت: ثابت شده که موادغذایی حاوی نیترات، سرطان‌زا هستند و این درحالی است که نیترات دربرخی از صیفی‌جات، سبزیجات و نیز برخی محصولات فراوری شده نیز وجود دارد.
دبیرسومین همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی درادامه به ضعف های مشخص در زمینه علوم و صنایع غذایی اشاره کرد و گفت: متأسفانه برای جلوگیری از بیمارشدن سرمایه گذاری و برنامه ریزی کافی صورت نگرفته است.
وی عدم انسجام کافی در رشته علوم و صنایع غذایی، عدم وجود یک تشکل قوی علمی در زمینه صنایع غذایی، مشکلات آموزش و پژوهش صنایع غذایی درکشور، کافی نبودن توانایی و قدرت سازمان غذا در کشور و عدم وجود یک مرجع علمی قوی مورد اعتماد مردم و دولت در زمینه صنایع غذایی از دیگر ضعف های عمده دراین خصوص ارزیابی کرد.
دکترصبیحه سلیمانیان زاد دبیرعلمی سومین همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی نیز دراین مراسم گفت: در این همایش محققان و اعضای هیأت علمی از دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، مشهد، شیراز، تهران، تربیت مدرس، اهواز، زابل، ارومیه، تبریز، ساری و گرگان حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به انجام اقدامات اجرایی این همایش از آبان ماه سال گذشته افزود: حدود هزار مقاله ارسالی به این همایش نشان دهنده استقبال بی‌نظیر محققان و دانشگاهیان از سومین همایش بزرگ علوم و صنایع غذایی است.
دکترسلیمانیان زاد گفت: پس از بررسی‌های لازم و داوری مقالات، از این تعداد 700 مقاله پذیرفته شد که درمدت زمان برگزاری، 100مقاله به صورت سخنرانی و 600 مقاله نیز به‌ صورت پوستر ارائه خواهد شد.
همچنین دبیرفرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری اصفهان دیگر سخنرانان سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی دردانشگاه صنعتی اصفهان بودند.
گفتنی است سومین همایش بزرگ علوم وصنایع غذایی به همراه نمایشگاهی ازمحصولات و دستاوردهای صنایع مرتبط به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان درحال برگزاری است.
​​​