معاون اداری مالی وزارت علوم : تقاضا از دانشگاهیان برای انصراف از دریافت یارانه نقدی

۲۰ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۷ کد : ۱۴۲۷۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۲۳
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تقاضا از دانشگاهیان برای انصراف از دریافت یارانه نقدی گفت: باید مردم را نسبت به سودمندی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها برای بخش عل...
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تقاضا از دانشگاهیان برای انصراف از دریافت یارانه نقدی گفت: باید مردم را نسبت به سودمندی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها برای بخش علمی کشور آگاه کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر امید در آستانه‌ اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و در سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" اظهار داشت: چنانچه منابع حاصل از مرحله دوم هدفمندی یارانه ها صرف زیر ساخت ها و تقویت اقتصاد کشور شود، اثرات آن به سرعت در کاهش تورم، افزایش اشتغال و بهبود سطح معیشت مردم نمایان خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: در این راستا چنانچه بخشی از این منابع برای توسعه اقتصاد دانش بنیان، صرف آموزش عالی و تبدیل علم به ثروت شود، فرایند بهبود محیط کسب و کار و وضعیت اقتصادی تسریع خواهد یافت.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در خاتمه خواستار انصراف دانشگاهیان از دریافت یارانه نقدی شد و افزود: در این راستا نیاز هست در خصوص اینکه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها گرچه ممکن است در کوتاه مدت مشکلات جزئی بوجود بیاورد ولی سودمندی درازمدت آن در مسیر توسعه و رشد علمی کشور بسیار بیشتر است، به مردم اطلاع رسانی شود.