معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از جذب نیروهای جدید در دانشگاه ها خبر داد

۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۱ کد : ۱۴۲۶۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۴
نشست هیئت رئیسه دانشگاه گیلان با حضور دکتر محمدحسین امید، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ریاست دانشگاه گیلان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر امید...
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از جذب نیروهای جدید در دانشگاه ها خبر داد
نشست هیئت رئیسه دانشگاه گیلان با حضور دکتر محمدحسین امید، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ریاست دانشگاه گیلان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر امید ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه گیلان پیشرفت و کارهای انجام شده در دانشگاه گیلان را نسبت به بازدید قبلی محسوس و قابل تقدیر خواند.
دکتر امید در ادامه، تلاش برای متعادل کردن توزیع اعتبارات دانشگاه ها و رسیدن به عدالتی نسبی در توزیع اعتبارات را یکی از اقدامات انجام شده در وزارت علوم طی سه سال اخیر خواند و ابراز کرد که درسال آینده  به دانشگاه های با عملکرد بهتر توجه بیشتری شود.
وی در ادامه با اشاره به توسعه کمی دانشگاه ها در استان ها و توزیع نامناسب اعتبارات گفت: حق استان های تک دانشگاهی همانند استان گیلان و چند استان دیگر با این روش ضایع می شد که با ملاک قرار دادن کیفیت، حق این دانشگاه ها تا حدود زیادی جبران می شود.
دکتر امید با اشاره به کسری های بودجه سال های 90، 91 و92 از جبران بخشی از این کسری ها توسط درآمد اختصاصی دانشگاه ها و تقبل حدود ۸۰۰ میلیارد تومان در مذاکرات انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی خبر داد.
دکتر امید در ادامه گفت: در خصوص نیروی انسانی با توجه به اینکه در طول برنامه پنجم سهمیه ای به دانشگاه ها داده نشده است با معیار وزارتخانه که یک به یک استاد و کارمند است قرار شد نیازها به نیروی انسانی اعلام شود و از طریق آزمون، فرآیند جذب انجام شود که سه برابر ظرفیت پذیرش اولیه خواهد بود که با بررسی سوابق متقاضیان اسامی نهایی پذیرفته شدگان اعلام می شود.
وی در پایان یکی از کارهای خوب دانشگاه گیلان را نزدیک شدن به نسبت یک به یک استاد و کارمند دانست و افزود: این امر موجب می شود سهمیه مناسب تری برای تبدیل وضع نیروهای موجود و جذب نیروی جدید کارآمد در هنگام پذیرش به دانشگاه گیلان اختصاص یابد.
دکتر احمد رضی،  رئیس دانشگاه گیلان هم در این نشست گزارشی از فعالیت های انجام شده در دانشگاه گیلان ارائه کرد.
 دکتر رضی در ادامه سعی مدیریت دانشگاه را در طول سه سال گذشته ایجاد فضایی آرام و نرفتن به دنبال حاشیه و تسلیم حاشیه نشدن دانست و از تلاش برای ایجاد ضابطه گرایی و قانونمندی در همه بخش های دانشگاه خبر داد.
رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به ارتقای کیفیت در آموزش و پژوهش از اصلاح فرآیندها ، رشد ارتباطات بین المللی و مشارکت همه خانواده دانشگاه در تصمیم گیری ها خبر داد.