معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از پروژه های عمرانی دانشگاه یاسوج بازدید کرد

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۳ کد : ۱۴۲۶۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۲۰
دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از پروژه های عمرانی دانشگاه یاسوج بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید به همراه هیئت رئیسه دانشگاه یاسوج از خوابگاههای دا...
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از پروژه های عمرانی دانشگاه یاسوج بازدید کرد
دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از پروژه های عمرانی دانشگاه یاسوج بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید به همراه هیئت رئیسه دانشگاه یاسوج از خوابگاههای دانشجویی، کتابخانه مرکزی، سلف سرویس، سالن آمفی تئاتر و دانشکده منابع طبیعی در دست ساخت این دانشگاه بازدید کرد
معاون اداری  مالی و مدیریت منایع وزارت علوم در این بازدید اظهار داشت: با توجه به امکانات کالبدی دانشگاه در شهر زیبای یاسوج و اساتید جوان و فعال، این دانشگاه ظرفیت تبدیل شدن به یکی از دانشگاههای خوب کشور را دارد و با تلاش مسئولان دانشگاه، هیئت رئیسه،  اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان آینده درخشانی خواهد داشت.در انتظار این دانشگاه می باشد.
وی افزود: حمایت بیشتر و بهتر از دانشگاههای مادر در هر استان از سیاست های وزارت علوم است تا با سرعت بیشتر زیرساخت های خود را تکمیل کنند و بتوانند به کار های اصلی یعنی ارتقای آموزشی و پژوهشی خود بپردازند.
دکتر امید خاطرنشان کرد: در کل کشور به تعداد دانشجویان خوابگاه دانشجویی وجود ندارد قرار هم نیست که به تعداد دانشجویان خوابگاه وجود داشته باشد بلکه بخشی از دانشجویان از خوابگاه دانشگاهها استفاده کنند و لازم است بخش خصوصی نیز در این زمینه همکاری و مشارکت کند.
وی تصریح کرد: سیاست استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای احداث و اداره خوابگاه های دانشجویی چندین سال است که در وزارت علوم دنبال می شود و موفق نیز بوده است و امیدواریم که در این استان نیز مردم و بخش خصوصی در این زمینه وارد شوند.
معاون اداری مالی و مدیریت منایع وزارت علوم ادامه داد: تا پایان برنامه پنجم پروژه جدید خوابگاهی نخواهیم نداشت چراکه در حال تکمیل و به اتمام رساندن پروژه های قدیمی هستیم اما دانشگاههایی که با همکاری خیرین پروژه ای داشته باشند، در قالب طرح های 50% کمک و حمایت می کنیم تا به اتمام برسند.
وی گفت: در سال آینده بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان به صورت متمرکز در اختیار وزارت علوم هست تا به پروژه هایی که ۵۰درصد آنها را خیرین می سازند و یا از سایر منابع دانشگاهها ساخته می شود کمک شود.
دکتر امید افزود: در سال آینده بنا داریم که برای ساخت خوابگاههای دانشجویی دانشگاهها از ظرفیت خیرین کمک بگیریم.
وی با بیان اینکه طی سالجاری ۱۵۰میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان داده شده است، اظهار داشت:حدود ۱۰۰ میلیارد تومان نیز در بودجه سال ۹۳ پیش بینی شده که در حال پیگیری است که انشاءا... ظرف دو هفته آینده تأمین خواهد شد. در این صورت میزان وام شهریه به دانشجویان نزدیک به 250 میلیارد تومان خواهد رسید.
وی در خاتمه افزود: در آموزش عالی کشور بیش از ۲.۵ میلیون متر مربع پروژه بر زمین مانده داریم که از پنج درصد تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با این تخصیص اعتباراتی که هم اکنون داده می شود برای اتمام آنها حدود ۲۰ سال زمان لازم است.
وی ابراز امیدواری کرد با بهبود وضع منابع مالی دولت و افزایش تخصیص های عمرانی، امکان اتمام پروژه های نیمه تمام کشور در دو تا سه سال آینده فراهم شود.