معاون اداری مالی وزیر علوم ازافزایش 70 درصدی اعتبارات دانشگاه جیرفت در سال آینده خبرداد

۲۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۰ کد : ۱۴۲۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۸
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در جمع دانشگاهیان دانشگاه جیرفت گفت :  افزایش اعتبارات دانشگاه های کشور برای سال آینده در دستور کار قرار گرفته ، که در این راستا اعتبارات دانشگاه جیرف...
معاون اداری مالی وزیر علوم ازافزایش 70 درصدی اعتبارات دانشگاه جیرفت در سال آینده خبرداد

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در جمع دانشگاهیان دانشگاه جیرفت گفت :  افزایش اعتبارات دانشگاه های کشور برای سال آینده در دستور کار قرار گرفته ، که در این راستا اعتبارات دانشگاه جیرفت 70 درصد افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد حسین امید در جمع اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه جیرفت با بیان اینکه دانشگاه جیرفت نسبت به سایر دانشگاه ها از مزایای بیشتری نسبت به توسعه برخوردار است اظهار داشت : پتانسیل های موجود در جنوب کرمان از جمله اقلیم های متفاوت ،خاک حاصلخیز، کشاورزی،صنعت ومعدن ، میراث فرهنگی و تاریخ 7 هزار ساله جیرفت می تواند باعث توسعه این دانشگاه شود که در نتیجه رشد و شکوفایی منطقه رادرپی دارد.

دکترامید تصریح کرد: از ظرفیت های موجود در منطقه در جهت توسعه آن در گذشته استفاده نشده و قطعا تحقیق و پژوهش و تولید علم در خصوص پتانسیلهای منطقه می تواندتحولی شگرف در راستای توسعه جنوب کرمان باشد.

وی اضافه کرد: وجود ایستگاه تحقیقاتی 300 هکتاری دانشگاه جیرفت می تواند به عنوان یک قطب علمی و تحقیقاتی در جنوب شرق کشور باشد که وزرات علوم تمام تلاش خود را در راستای تحقق این اهداف به کار می گیرد.

دکترامید افزود: وجود 80 عضو هیئت علمی، بورسیه ها و سایر امکانات موجود باعث می شود تا این دانشگاه پیشرفت خوبی داشته باشد

وی گفت: مسئولان دانشگاه باید حداقل 25 درصد اعتبارات  دانشگاه را برای تحقیق و پژوهش هزینه کنند زیرا این مهم کلیداصلی توسعه می باشد

دکتر امید در ادامه  گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی، توجه به پژوهش و جلب حمایت خیرین از دیگر برنامه هایی مهم در جهت پیشرفت دانشگاه جیرفت می باشد.

دکترناصر برومند رئیس دانشگاه جیرفت نیز در این نشست گفت: دانشگاه جیرفت 5 دانشکده ، 32رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد و 4 هزار دانشجو و80 عضو هیات علمی و50بورسیه دکتری دارد که نقش موثری در توسعه فرهنگی منطقه جنوب کرمان دارد.

وی وجود ایستگاه تحقیقاتی 300 هکتاری این دانشگاه را باتوجه به ظرفیت های مناسب از جمله در بخش کشاورزی را یک فرصت در جهت تحقیق و پژوهش دانست و افزود: از وزارت علوم در خواست داریم تا همکاری لازم را در جهت تبدیل یک قطب علمی و تحقیقاتی در جنوب شرق کشور داشته باشد.

رئیس دانشگاه جیرفت تصریح کرد: پتانسیل های موجود در منطقه در بخش های مختلف می تواند باعث توسعه منطقه باشد و وجود دانشگاه جیرفت در جنوب کرمان یک مرکز مهم فرهنگی در منطقه خواهد بود

گفتنی است در سفر دکتر امید به جیرفت کلنگ احداث مسجد دانشگاه جیرفت به زمین زده شد و حضور درشورای آموزشی دانشگاه جیرفت آخرین برنامه دکتر امید در این سفر بود .