معاون اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد

۱۶ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۰ کد : ۱۴۲۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۱
معاون اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری از پارک یزد گفت : عمده هدف تشکیل اتاق های فکر استانی؛ نهادینه‌سازی مشارکت و همفکری فرهیختگان ایرانی است به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر س...
معاون اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد
معاون اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری از پارک یزد گفت : عمده هدف تشکیل اتاق های فکر استانی؛ نهادینه‌سازی مشارکت و همفکری فرهیختگان ایرانی است
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سلیمان پاک سرشت  مدیر اتاق های فکر استانی و معاون اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری  از پارک علم و فناوری یزد بازدید کرد و در نشست مشترک با مسئولان این پارک  با فعالیت های پارک علم و فناوری یزد و چالش های پیش روی این مجموعه آشنا شد.
وی ضمن معرفی عملکرد اتاق‌های فکر استانی، با بیان اینکه این اتاق در پی نهادینه‌سازی مشارکت و همفکری کلیه فرهیختگان جامعه ایرانی و ورود اندیشه‌ها و خواست‌های آنان به چرخه سیاست‌گذاری عمومی است، اظهار داشت: خبرگان دولتی، کارشناسان دانشگاهی و ذی‌نفعان (نخبگان ملی و محلی) در جلسات این اتاق فکر حضور دارند.
دکتر پاک سرشت افزود: این الگو کاملا بدیع است و ما درصدد هستیم در گام نخست چالش های موجود در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها را در استان ها رصد کنیم و نهایتا بر اساس برداشت ها در جهت رفع آن گام برداریم.
احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست با بیان جایگاه این پارک در تصمیم گیری های استان گفت: علیرغم گذشت 15 سال از آغاز فعالیت این مجموعه ها در کشور، متاسفانه آنطور که باید جایگاه آنها در جامعه شناخته نشده است.
وی پارک یزد را جزو پارک های برتر کشور دانست و اظهار داشت: این مجموعه به واسطه شرکت های فناور مستقر در خود نفوذ بسیاری در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های استان دارد که البته این نفوذ می تواند بیش از این نیز باشد.
فقیه خراسانی آینده این پارک را با توجه عملکرد مطلوبش بسیار روشن دانست و گفت: تاکنون این مجموعه توانسته زمینه اشتغال 1400 نفر را فراهم کند.
وی همچنین با اشاره به اهمیت تشکیل اتاق های فکر و نقش آنها در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری ها گفت:  تاکنون اتاق های فکر متفاوتی در پارک علم و فناوری یزد تشکیل شده که نتایج بسیار مطلوبی نیز از آنها حاصل شده است.
فقیه خراسانی همچنین با بیان اینکه پارک یزد اهمیت ویژه ای برای رشته های علوم انسانی قائل است تصریح کرد: ما معتقدیم دانشجویان فارغ التحصیل در این رشته ها می توانند به کمک علم خود به تولید ثروت بپردازند.