معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید کرد

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۶ کد : ۱۴۲۲۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۲۱
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بازدید از ساختمان جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مسئولان دانشگاه دیدار و گفت وگو کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی ...
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صنعتی کرمانشاه بازدید کرد
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بازدید از ساختمان جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مسئولان دانشگاه دیدار و گفت وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر تاکید کرد: از مراکز کیفی آموزش عالی حمایت های همه جانبه خواهد شد .
معاون آموزشی وزیر علوم خاطر نشان کرد: طرح آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و توسط ریاست محترم جمهوری ابلاغ شده است و وزارتخانه مکلف به دنبال کردن اجرای برنامه های آمایش است که بخشی از این برنامه منطقه ای کردن دانشگاه ها و مدیریت منطقه می باشد که از هم افزایی نیروهای آموزش عالی در مناطق استفاده شود و بتوانیم هماهنگی قابل قبولی برای توسعه هدفمند آموزش عالی در مناطق داشته باشیم.
وی گفت: یکی از مشکلات آموزش عالی در گذشته موازی کاری در فعالیت های مناطق بود که با همفکری، همدلی و هماهنگی در استان ها و مناطق می توان از موازی کاری ها جلوگیری کرد و شاهد تمرکز پتانسیل ها باشیم که مدیریت منطقه ای می تواند به این موضوع کمک کند و در این راستا دانشگاه ها باید بر اساس رسالت خود و با همکاری با دانشگاه های منطقه برنامه ریزی و سیاست گذاری کنند و تصمیمات گروهی در منطقه اتخاذ شود.
دکتر شریعتی نیاسر تعریف ماموریت ها، ماموریت گرایی و حرکت در راستای آن را بخش دیگر طرح آمایش آموزش عالی بیان کرد و افزود: جهت گیری ها در عرصه تصمیم گیری و تصیمیم سازی به گونه ای باشد که اقشار مختلف جامعه از نظام های مرتبط با خودشان استفاده کنند و با تعریف ماموریت است که نظا م های رتبه بندی و سطح بندی معنا پیدا می کند .
و ی به ساماندهی به عنوان موضوع دیگر طرح آمایش اشاره کرد که عمدتا به مراکز آموزش عالی که به هر شکل نیاز به تقویت، ارتقا و رشد دارند مربوط می شود.
وی تصریح کرد: موضوعات دیگر طرح آمایش، ارتقای کیفی، نظام جامع سنجش و پذیرش دانشجو و نظام جامع آموزش های مهارتی است که ارتقای کیفی یکی از پارامترهای مهم است. 
گفتنی است دراین برنامه که با حضور دکتر نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی، دکتر مولایی دهکردی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی، رئیس و مسئولان دانشگاه صنعتی کرمانشاه و روسای دانشگاه های دولتی استان برگزار شد، دکتر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه و سپس دیگر روسای دانشگاه های استان ، مسائل و نظرات خود را در حوزه های مختلف آموزسی بیان کردند.