معاون آموزشی وزارت علوم :رویکرد وزارت علوم ، رویکردی منطقی با هدف ساماندهی است

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۴۴ کد : ۱۴۲۲۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۲۵
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه حضرت معصومه (س) با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم یک رویکرد منطقی با هدف ساماندهی
معاون آموزشی وزارت علوم :رویکرد وزارت علوم ، رویکردی منطقی با هدف ساماندهی است
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه حضرت معصومه (س) با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم  یک رویکرد منطقی با هدف ساماندهی است، تصریح کرد: امروز جمعیت دانشجو رشد بی‌سابقه‌ای یافته است و میانگین جهانی آن 5 برابر شده است در حالی که از اوایل انقلاب تا به الان افزایش 25 برابری رشد دانشجو را در کشور داشته‌ایم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترشریعتی نیاسر با حمایت از رشته‌های خاص بانوان در دانشگاه‌ها، گفت: اگر در دانشگاه حضرت معصومه (س) سعی کنیم که برنامه راهبردی خود را متناسب با نیاز بازار و متناسب با رشته‌های بانوان ایجاد و دانشجو تربیت کنیم در آینده با مشکلی برخورد نخواهیم کرد.
وی با اشاره به رشد نزولی جمعیت 24-18 ساله در سالهای اخیر گفت: دانشگاه‌ها باید به صورت بلند مدت برنامه‌ها را دنبال کنند همچنین مسئولان دانشگاه حضرت معصومه (س) به سمت ایجاد رشته‌های ویژه بانوان بروند.
وی با تأکید بر اینکه رویکرد وزارت علوم انقباضی نیست، گفت: باید دانشگاه‌ها به لحاظ نیاز بازار و سایر اقتضائات مأموریت گرا باشند و سعی بر این است که جلوی موازی کاری‌ها در دانشگاه‌ها گرفته شود.
علی رضا باقری ثالث، رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز با اشاره به اینکه دانشگاه حضرت معصومه (س) پس از دانشگاه الزهرا(س) تهران دومین دانشگاه تک جنسیتی احداث شده در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب میشود، گفت: این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از 700 دانشجو در قالب 5 رشته کارشناسی و 3 رشته کارشناسی ارشد است.
​​