معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران: نزدیک به 15 هزار دانشجو در دانشگاه مازندران مشغول به تحصیل می باشند

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۷ کد : ۱۴۲۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۰
دکترعلی اکبر باقری خلیلی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران درمراسم ویژه دانشجویان ورودی جدید، ضمن خیرمقدم به دانشجویان نو ورود، گفت: دانشگاه مازندران با دارا بودن 12 دانشکده ...
   دکترعلی اکبر باقری خلیلی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران درمراسم ویژه دانشجویان ورودی جدید، ضمن خیرمقدم به دانشجویان نو ورود، گفت: دانشگاه مازندران با دارا بودن 12 دانشکده در مقطع کارشناسی، 49 رشته گرایش فعال دارد که با تحولات جدید آموزشی در سال جدید به 41 رشته تبدیل شده است. در دوره کارشناسی ارشد نیز 96 رشته گرایش فعال داریم و در دوره ی دکتری هم دارای 66 رشته فعال هستیم.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: برای سال 95 درخواست پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی 2635 نفر بوده است که با توجه به نهایی نشدن ثبت نام، تاکنون بالغ بر 2000 نفر مراجعه و ثبت نام نهایی انجام شده است. در دوره کارشناسی ارشد نیز تعداد 978 نفر و در دوره دکتری هم تعداد 206 نفر مراحل ثبت نام خود را انجام داده اند.
وی افزود: درحال حاضر با توجه به آمار کلی که با لحاظ کردن کلیه پذیرفته شدگان جدید و بدون کسر دانش آموختگان در اختیار داریم، تعداد 14727 دانشجو( شامل 10244 نفر در مقطع کارشناسی ، 3228 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 1255 نفر در مقطع دکتری) بدون احتساب دانشجویان خارجی، در دانشگاه مازندران مشغول به تحصیل می باشند.
 معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران، در پایان سخنانش با اشاره به آخرین رتبه بندی ها، رتبه دانشگاه مازندران را در بین دانشگاه های تابعه وزارت علوم، بین 13 تا 15 عنوان کرد و گفت: دانشگاه مازندران در دانشکده ها و رشته گرایش های مختلف دارای وضعیت مطلوب بوده و رو به پیشرفت می باشد. از بین دانشجویان کارشناسی دانشگاه مازندران 1391 قبولی در مقطع ارشد داشته ایم که این رقم در خور تحسین می باشد و از این تعداد 294 نفر نیز در این دانشگاه پذیرفته شدند.

( ۱ )