معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از ایجاد باشگاه استعداد درخشان دراین دانشگاه خبرداد

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۰ کد : ۱۴۲۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۱
دکترجعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: باشگاه استعداد درخشان این دانشگاه درسال تحصیلی جاری فعالیت خود را آغازخواهد کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکیوانی با اشاره به اهمیت شن...
دکترجعفر کیوانی معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: باشگاه استعداد درخشان این دانشگاه درسال تحصیلی جاری فعالیت خود را آغازخواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترکیوانی با اشاره به اهمیت شناسایی، حمایت، هدایت و پرورش استعدادها و توانایی های دانشجویان گفت: یکی از مهم ترین راهکارهای توسعۀ پایدار و دستیابی به چشم اندازهای برنامۀ بیست ساله، حمایت همه جانبه از جمعیت جوان کشور و توجه ویژه به قشر دانشجو به عنوان قشری فرهیخته و سازندۀ فردای ایران است.
وی افزود :اهداف و آرمان‌های اصولی ملت ایران، درسایۀ شناسایی، حمایت، هدایت و پرورش استعدادها و توانایی های دانشجویان و هماهنگی آن ها با دگرگونی ها و خواسته های جامعه تحقق خواهد یافت که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دهۀ اخیر، با ایجاد دفتر استعدادهای درخشان در دانشگاه ها، حرکت دراین مسیر مهم را سامان بخشیده است.
دکتر کیوانی در ادامه گفت : تشویق و حمایت دانشجویان برتر و ایجاد انگیزه برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر و غنی کردن اوقات فراغت دانشجویان برتر، از اهداف ایجاد باشگاه استعدادهای درخشان بوده است. ارائۀ کمک هزینۀ تحصیلی مطابق ضوابط و مقررات در ارتباط با خرید تجهیزات اولیه تحصیل به منظور کم کردن دغدغه‌های مالی این دانشجویان و حمایت از شرکت دانشجویان در جشنواره‌ها و همایش‌ها و المپیادهای علمی از تسهیلاتی است که برای دانشجویان مستعد در نظر گرفته شده است.
دکترکیوانی درخصوص شرایط عضویت دراین باشگاه گفت: دانشجویان با عضویت درباشگاه می توانند از تمامی امتیازات و تسهیلات عمومی و تحصیلی این دفتر بهره مند شوند. شرایط عضویت درباشگاه بدین ترتیب است: در دوره کارشناسی: نفر اول هر ورودی به لحاظ معدل برای دانشجویان سال سوم و چهارم کارشناسی و برگزیدگان المپیادهای علمی و جشنواره هایی از قبیل رازی و خوارزمی، در دورۀ کارشناسی ارشد: دانشجوی سال دوم که از لحاظ معدل جزو 3 نفر برتر هم‌ ورودی‌های خود بوده و دارای حداقل یک مقالۀ علمی و پژوهشی معتبر و در دورۀ دکتری: دانشجوی سال دوم به بعد که از لحاظ معدل جزو 3 نفر برتر هم ‌ورودی‌های خود بوده و دارای حداقل سه مقالۀ علمی و پژوهشی معتبر باشند.