معارفه دانشجویان جدیدالورود دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

۰۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۴ کد : ۱۴۱۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۶
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود کارشناسی با حضور رئیس دانشگاه ، مسئول نهاد مقام معظم رهبری و هیئت رئیسه دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین ج...
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود کارشناسی با حضور رئیس دانشگاه ، مسئول نهاد مقام معظم رهبری و هیئت رئیسه دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه حجت الاسلام والمسلمین یزدانی مسئول نهادمقام معظم رهبری دراین دانشگاه ضمن خیرمقدم و تبریک ورود به دانشگاه و مصادف شدن آن با هفته پرافتخار دفاع مقدس درسخنانش به معرفی دفترنهادرهبری و وظایف آن پرداخت و گفت: دانشجوی فعال دانشجویی است که بر محور توحید و دیدگاه موحدانه در چارچوب دینی هم تکالیف را ببیند و هم حقایق را و بنده امیال و غرایض نباشد و در راه علم و دانش تلاش و مجاهدت داشته باشد.
وی افزود: دانشجویان مراقب تهدید هایی چون یاس و نا امیدی، سست شدن ایمان و تقوا، بی تفاوتی، غرب زدگی و بی خبری از سابقه تاریخ ملی و دینی، آلودگی لذت های دنیا و گرایش های افراطی و تفریطی باشند.
حجت الاسلام یزدانی درادامه گفت: باید با حفظ ارزش های بدست آمده شهدا، جانبازان و امام و رهبری با مجاهده علمی و معنوی و مجاهده با نفس در مسیر عقل و شرع حرکت کنند تا در دنیا و آخرت موفق و با عزت باشند.
همچنین دکترمحمدعلی بهمنیار رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به تشریح تاریخچه دانشگاه پرداخت و درسخنانش گفت: این دانشگاه نوپاست و یک دانشگاه تخصصی درحوزه کشاورزی می باشد.
وی افزود: با توجه به ضرورت کشاورزی دراستان مازندران درطول تحصیل به علم و دانش خود بیافزایید و فرصت و وقت را غنیمت بشمارید تا شاهد شکوفایی حوزه کشاورزی باشیم.
دکتربهمنیار گفت: اگر می خواهید از نظر علمی موفق باشید باید از همین الان برنامه ریزی کنید، کسانی که از امروز برنامه ریزی کنند موفق می شوند، همه ابزارها برای افزایش دانش وجود دارد تلاش و کوشش خود را بیشتر کنید و درکلاس ها حضور به موقع داشته باشید و در بازدیدهای علمی و آزمایشگاه ها فعال و با انگیزه باشید و به توانمندی علمی خود بیافزایید.
درادامه معاونان این دانشگاه نیز به معرفی و تشریح زیر مجموعه های معاونت خود و وظایف هر یک از آنان برای آشنایی دانشجویان پرداختند.

( ۱ )