معارفه دانشجویان جدیدالورود دختر دردانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان

۰۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۸ کد : ۱۴۱۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۹
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دختر دردانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی نجفی رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان دراین مراسم ضمن تب...
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دختر دردانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی نجفی رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان دراین مراسم ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: ان شاءا... خانواده ها با الگو گرفتن از این دو زوج آسمانی بتوانند جامعه ای معنوی و رو به پیشرفت را تربیت کنند.
وی افزود: دهه چهارم انقلاب به نام دهه علمی و فرهنگی نامگذاری شده است به همین دلیل دانشجویان باید باتوجه به نیازهای علمی و فرهنگی کشور، قدم بردارند تا بتوانیم درعرصه بین المللی حضوری پررنگ داشته باشیم.
دکترنجفی نژاد گفت: فرهنگ دینی مردم ایران بسیار غنی است و در دین اسلام توجه به علم بسیار مورد توجه قرار دارد از این رو دانشجویان باد تلاش خود را در گسترش علم و آگاهی انجام دهند.
وی با اشاره به این مطلب که در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری به همت دانشجویان و تلاشگران عرصه علم درکشور شاهد بودیم، افزود: ادامه این روند از مطالبات جدی مقام معظم رهبری می باشد که دانشگاه ها باید با تلاش علمی دراین زمینه نقش آفرینی کنند و دانشجویان به عنوان سربازان این تلاش علمی باید در دوران تحصیلی با انجام مسئولیت خود، به افرادی متخصص و دانشمند تبدیل شوند.
دکترنجفی نژاد درادامه گفت: دانشجویان با شناخت کافی و انگیزه به تحصیل بپردازند و از فرصت ها و امکانات به نحو شایسته استفاده کنند.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان ازدانشجویان خواست با داشتن نظم در فعالیت ها و کسب مهارت های لازم تحصیلی کنند آموزش زبان انگلیسی و از فرصت حضور در دانشگاه بهره ببرند.
همچنین درادامه دکترمهدی کاشانی نژاد معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز دراین مراسم گفت: دانشجویان جدید، ورود خود را به دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان که بیش از 56 سال سابقه دارد و قدیمی ترین دانشگاه درزمینه منابع طبیعی درایران است را به فال نیک بگیرند زیرا حضور دراین دانشگاه جز یکی از افتخارات دوران زندگی انها خواهد شد.
وی افزود: جشن میعاد مهر مراسمی جهت آشنایی بیشتر دانشجویان جدیدالورود با دانشگاه و فعالیت های آن است.
گفتنی است از دیگر برنامه های این مراسم می توان به اجرای موسیقی سنتی توسط گروه مهرگان، گرفتن عکس یادگاری، نماز جماعت ظهر و عصر، صرف ناهار، مسابقه ورزشی و مسابقه فرهنگی اشاره کرد.