معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهرکرد

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۶ کد : ۱۴۱۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۶
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهرکرد با حضور اعضای هیئت رئیسه و استقبال دانشجویان این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهرکرد ...
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهرکرد با حضور اعضای هیئت رئیسه و استقبال دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهرکرد با حضور دکترشایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد، حجت‌الاسلام حمزه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه و اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه، با استقبال دانشجویان جدیدالورود برگزارشد.
دکترشامحمدی دراین مراسم ضمن تسلیت فاجعه بزرگ منا و عرض خیرمقدم به دانشجویان جدیدالورود، ارتقا از دانش‌آموزی به دانشجویی را حائز اهمیت دانست و گفت: دانشگاه شهرکرد با دارا بودن 8 دانشکده، 8 پژوهشکده، 300 عضو هیئت علمی و قریب به 8000 دانشجو دانشگاه جامع و مادر استان چهارمحال و بختیاری است و با پتانسیل بالای علمی می‌تواند بستری مناسب برای تعالی دانشجویان باشد.
وی با اشاره به دانشگاه‌های نسل سوم و تأکید بر آموزش مهارت و کارآفرینی در دانشگاه‌ها  افزود: اولویت دانشگاه‌های نسل سوم پرورش خلاقیت، فناوری و پژوهش‌های کاربردی معطوف به افق چشم‌انداز توسعه کشور، اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید است.
دکترشامحمدی گفت: رویکرد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبدیل دانش به فناوری و تبدیل فناوری به ثروت می‌باشد.
رئیس دانشگاه شهرکرد ابراز امیدواری کرد که با تلاش هرچه بیشتر مسئولان این دانشگاه بهترین فضا برای همدلی و هم‌زبانی بین مسئولان، اساتید و دانشجویان برقرار گردد و انرژی مجموعه دانشگاهیان در جهت مندکردن حرکت دانشگاه به سمت پیشرفت، توفیق روزافزون و ارتقای سطوح فناوری کشور صرف شود.
گفتنی است معارفه دانشجویان دانشکده هنر و علوم انسانی فارسان نیز با حضور حجت‌الاسلام حمزه، دکترمنصوری معاون آموزشی و دکترمعین مدیر امورفرهنگی دانشگاه در دانشکده هنر و علوم انسانی فارسان برگزار شد.