تقویت همکاری های قرآنی و علوم اسلامی با جامعه مسلمانان آمریکای شمالی

۲۲ مهر ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۱ کد : ۱۴۱۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۰
دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور  گفت : با توجه به  اهتمام این کمیسیون به گسترش گفتمان قرآنی اهل بیت در عرصه علمی داخل و بین‌المل، کارگروه توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی قر...
دکتر خوش منش، دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در دیدار با  شیخ شفیق هدی، رئیس مؤسسه خدمات اسلامی واترلو کانادا، ضمن تبیین اهداف، ساختار و فعالیت‌های مرکز در سطح کشور و جهان اسلام، بر لزوم تقویت همکاری‌های علوم اسلامی در بین مسلمانان جهان تأکید کرد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ضمن بازگویی دستاوردها و آثار اخیر فعالیت‌های این مرکز، وحدت و ارتباط اندیشمندان و عالمان مسلمانان جهان را از ضروریت های توسعه و صیانت از اسلام ناب محمدی (ص) دانست.
دکتر خوش منش با اشاره به اهتمام کمیسیون به گسترش گفتمان قرآنی اهل بیت در عرصه علمی داخل و بین‌الملل، تشکیل کارگروه توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی قرآنی با مسئولیت قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل را نشانه‌ای بر عزم وزارت علوم بر این مهم تلقی نمود.
 شیخ شفیق هدی، دانش آموخته علوم حوزوی از مراکز علمیه قم، تبعه کانادا و امام جماعت مسجد شیعیان واترلو کانادا، ضمن ابراز خوشحالی از رشد و توسعه برنامه‌های بسیار تاثیر گذار علوم اسلامی و قرآنی در کشور، به ویژه نقش ارزشمند این مرکز در بالندگی علوم اسلامی در داخل و خارج از کشور، خواستار تقویت روابط علمی ایران و مسلمانان آمریکای شمالی به ویژه در حوزه علوم قرآنی و اسلامی شد. 
گفتنی است شیخ شفیق هدی، عضو شورای ناشران مسلمان کانادا، شورای ناشران مسلمان ایالات متحده آمریکا و عضو اجرایی اتحادیه ناشران مسلمان جهان است.