مسئولان صندوق حمایت از پژوهشگران به مشارکت هرچه بیشتر محققان و متخصصان در چرخاندن چرخه توسعه علمی کشور تاکید کردند

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۲ کد : ۱۴۱۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۵
نشست کارکنان، کارشناسان و مسئولان صندوق حمایت از پژوهشگران به مناسبت پایان سال برگزار شدبه گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست  کارشناسان این نهاد حمایتی بر افزایش انگیزه و روحیه تلا...
مسئولان صندوق حمایت از پژوهشگران به مشارکت هرچه بیشتر محققان و متخصصان در چرخاندن چرخه توسعه علمی کشور تاکید کردند
 نشست کارکنان، کارشناسان و مسئولان صندوق حمایت از پژوهشگران به مناسبت پایان سال برگزار شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست  کارشناسان این نهاد حمایتی بر افزایش انگیزه و روحیه تلاش و کوشش در سال 93 که به مشارکت هرچه بیشتر محققان و متخصصان در چرخاندن چرخه توسعه علمی کشور منجر شده ، تاکید کردند. 
   دکتر مروارید کمالی از کارکنان این صندوق در سخنانی اظهارداشت: در سال 1393، افکار مدیریتی خوبی، حاکم شد. سفرهای استانی و گسترش ارتباطات با مراکز علمی باعث شد که آگاهی جامعه تحصیلکرده و دانشگاهیان درباره خدمات و امکانات صندوق ، بیش از پیش شود و لذا فصل جدیدی برای ارتقای کیفی طرح ها و فعالیت های پژوهشی در کشور آغاز شده است . 
   وی افزود: با توجه به تفکرات ریشه ای و زیرساختی مدیریت عالی صندوق ، بنظرم اگر مانند سال گذشته ، با ایشان همراهی کنیم ، به نتایج ارزشمندی در توسعه علمی کشور می رسیم. 
آرمیتا کیانی دیگر کارمند این صندوق در این خصوص گفت: عملکرد سال 93 نشان می دهد که حجم کاری همکاران بسیار زیاد بود. سفرهای استانی مدیریت مجموعه ، بسیار تاثیرگذار در این زمینه بود ، ضمن آنکه تعاملات بین المللی صندوق افزایش یافت .
   وی افزود: بخش های کرسی پژوهشی و پسا دکترا ، بسیار فعال شدند و با تغییر و جابجایی اعضای کارگروه های تخصصی ، فکرهای جدید و ایده های تازه ، وارد مجموعه شد  
   وی همچنین ، تغییر وب سایت و پویایی آن را که مطمئنا بازدیدکنندگان را چند برابر کرده است، از اتفاقات خوب و ارزشمند سال گذشته ذکر کرد. 
مریم رحیمیان نیز در این باره گفت: فعالیت صندوق در تمامی بخش ها ، گسترش یافته است ، تعداد طرح های ارائه شده ، بیشتر شده و این باعث شده است که حق انتخاب و هدف گذاری برای حمایت های صندوق ، بهتر شود. تنوع کاری صندوق ، افزایش یافته و لذا مراجعات و تماس های پژوهشگران و متخصصان کشور با صندوق، بیشتر شده است. 
سیدمحمدرضا بشیری نیزدر این زمینه اظهارداشت: شناسایی این مجموعه به تمامی مراکز علمی برای توسعه اهداف صندوق ، خیلی مهم است که خوشبختانه این مهم ، در حال انجام است.
   وی افزود: تعیین اولویت های پژوهشی کشور، بسیار اهمیت دارد و صندوق در سال گذشته و سال آتی در همین جهت گام برمی دارد. 
   بشیری ادامه داد: بهره گیری از تمامی ظرفیت های کشور و جلب مشارکت اکثریت تحصیل کردگان و متخصصان که می توانند ایده های بهتر و فرصت های زمانی بیشتری داشته باشند ، بسیار حائز اهمیت است که مجموعه صندوق در این جهت ، بسیار تلاش می کند 
   وی ابراز امیدواری کرد: تقویت کارگروه های تخصصی که از سال 93 آغاز شده ، در سال آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت و مطمئنا با اضافه شدن متخصصان و اساتید جدید به مجموعه کارگروهها و ورود تفکرات جدید و ایده های تازه ، بر کیفیت فعالیت صندوق می افزاید.
 مجتبی سلطانی نیز در این باره گفت : در سال 1393، برنامه هایی که در بخش های مختلف صندوق اجرا شد و سفرهای استانی مدیریت عالی مجموعه وگسترش ارتباطات ، حجم مراجعات و طرحهای پژوهشی محققان را افزایش داد و پویایی و سرزندگی را در میان همکاران ، تقویت کرد.
   وی افزود: در سالی که پشت سر گذاشتیم ، خوشبختانه ، سیاست تغییر نام " صندوق " به " بنیاد " بثمر نشست و تغییر و تحولات ، به استحکام هرچه بیشتر مجموعه کمک کرد. 
فاطمه لاهوتی نیزاظهارداشت: در سال 1393 ، تلاش  و فعالیت همکاران صندوق ، دو چندان شد. ضمن آنکه با برنامه هایی که اجرا شد، آگاهی پژوهشگران از خدمات صندوق بیشتر و به تبع آن ، مراجعات و ارائه طرح های پژوهشی نیز افزایش یافت. 
اسماعیل اصلی در این خصوص گفت: فضای کاری برای همکاران صندوق در سال 93، متفاوت بود . ارتباطات ما با بیرون از مجموعه بیشتر شده و تغییر و تحولات باعث ارتقای جایگاه صندوق حمایت از پژوهشگران  درمیان جامعه تحصیلکرده و همچنین بدنه اجرایی کشور شده است. 
   وی با تاکید براینکه " انگیزه کاری " برای کارکنان هرمجموعه ای بسیار مهم است ، افزود: هرچند که حجم کاری افزایش یافته است ، اما همین افزایش فعالیت باعث شده تا همکاران بیشتر از گذشته ، از حاشیه روی ، دوری کنند و نقش خود را در اجرای برنامه های مجموعه تاثیرگذار بدانند و لذا انگیزه آنان افزایش یابد.
معصومه زارع دراین باره گفت: سال 1393 ، سالی پر رزق و روزی بود . مسئولیت ها بیشتر شد ، اما همت و پشتکارمان نیز بیشتر شد. انگیزه و روحیه مان بالاتر رفت چون به سلامت روح و روان همکاران ، بیشتر توجه شد ، ضمن آنکه یکپارچگی و وحدت همکاران نیز افزایش یافته است.